GONCALI İKİYE BÖLÜNDÜ, MAHALLELİ İSYAN ETTİ

GONCALI İKİYE BÖLÜNDÜ, MAHALLELİ İSYAN ETTİ

Pamukkale İlçesi’ne bağlı Goncalı Mahallesi sakinleri, tren yolunun üzerinde bulunan hemzemin geçidin kapatılmasından dolayı büyük mağduriyet yaşadıklarını söylediler ve yetkililerden bir an önce üst geçit yapmalarını istediler.

Pamukkale İlçesi’ne bağlı Goncalı Mahallesi sakinleri, evlerin bulunduğu bölgede olan hemzemin geçidin kapatılması yüzünden, büyük eziyet çektiklerini belirtti. Mahalle sakinleri yetkililerden bir an önce bu sıkıntının giderilmesini istiyor. Kadınlar pazara giderken, erkekler camiye giderken, çocuklar okula giderken hemzemin geçidin kapatılmasından dolayı büyük problem yaşadıklarını dile getirdiler.

“ÖĞRENCİLER VE ANNELER BÜYÜK EZİYET ÇEKİYOR”

Goncalı Mahallesi sakinlerinden olan 43 yaşındaki Ömer Uysal, “Mahalleyi Yunan sınırı gibi ayırdılar. 80 yıldır işlek olan, yayaların rahatça geçtiği bir yoldu. Yolu kapattılar, yeni bir yol açtılar. Bir buçuk kilometre uzaklıkta. Biz sadece evlerimizin olduğu bölgeye bir yaya yolu ya da üst geçit istiyoruz. Arabalarımız yeni yapılan yoldan geçsin ama yayalar için bu büyük sıkıntı oluyor. Okul, market, cami, sağlık ocağı hep yolun karşısında kaldı. Yaşlılarımızın ve öğrencilerimiz için büyük problem oluyor. 15 tane öğrenci var okula bizim taraftan giden. Her sabah giderken ve dönerken hem anneler hem de öğrenciler için bu büyük eziyete dönüştü. Yetkililerimizden, başkanlarımızdan bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz” diye belirtti.

“MAHALLEDE ÇAKALLAR VAR, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BÜYÜK SIKINTI”

Mahalle sakinlerden olan 63 yaşındaki Fadime Kaya mahallede çakalların çok olduğunu belirterek; “Üst geçit istiyoruz. Evlerin bulunduğu yerde bize bir geçit yapmaları gerekli. Hazırlık sınıfına giden, birinci sınıfa giden küçük çocuklarımız var. Çocuklarımızı götürüp, getirmek büyük probleme döndü. Yaz-kış çakallar evlerimizin önünde oluyor. Pazara giderken, gezmeye giderken, çocukları okula götürürken sorun yaşıyoruz. Yaşlımız da çok. Hastamız olduğu zaman sağlık ocağı yolun karşı tarafında. Ben kendim gelip geçemiyorum” diye konuştu.

“MARKETE, CAMİYE GİTMEK İÇİN ÇOK FAZLA YOL KAT ETMEMİZ GEREKİYOR”

“Camiye, markete gitmemiz için çok yol kat etmemiz gerekiyor” diyen 71 yaşındaki Remzi Özcan, “Bizim tek isteğimiz devlet demir yollarından bir üst geçit istiyoruz. Goncalı’yı birbirine bağlayan bir yol burası. Yıllardır hiçbir kaza olmadı. Kimsenin burnu kanamadı. Bizim buradaki halkımız bilinçli. Bu yoldan geçerken kendilerine hep dikkat ettiler. Çocuklarını hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Bize yeni bir yol verdiler ama mesafesi çok. Çok yol kat ederek markete, camiye ulaşmamız gerekiyor. Bizim yetkililerden tek istediğimiz bize bir yaya yolu yapmaları” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER