GÖNÜL SOFRASI AKKONAK VE AKTEPE'DE KURULDU

GÖNÜL SOFRASI AKKONAK VE AKTEPE'DE KURULDU

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede düzenlediği iftar sofrası Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla Akkonak ve Aktepe Mahallesi'nde kuruldu. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede düzenlediği iftar sofrası Akkonak ve Aktepe Mahallesi'nde kuruldu. Mahalle iftarına;Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Ekonomi Bakanı Zeybekci, Başkan Zolan ve beraberindekiler mahalle sakinleri ile tek tek selamlaşarak, Ramazanlarını tebrik etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, “Hamdolsun, Ramazanımıza tekrar kavuştuk. Ülkemizdeki birlik, beraberlik ve huzur daim olsun. İnşallah düşmanlarımızın tuzakları, oyunları bertaraf olsun. Zalimlerin zulmü son bulsun. Sizlerle buluştuğumuz soframıza teşrifleri için Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SELAMINI İLETTİ 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekciise vatandaşların ramazan ayını tebrik ederek başladığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, Denizli’ye selam getirdiğini söyledi. Bakan Zeybekci, “Milletin adamı, halkın hizmetkarı, hakkın aşığı Recep Tayyip Erdoğan’dan sizlere selam var. Cumhurbaşkanımızın özel tembihatı var. ‘Kardeşlerimize selam ve sevgilerimi mutlaka iletin’” dedi. Ramazan’ın ‘bereket’ demek olduğunu ifade eden Bakan Zeybekci, “Ramazan paylaşmanın, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin arttığı muhteşem günlerdir. Bu soframızın sahibi Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Ama asıl teşekkürü bir sofra etrafında iftar yapma geleneğine katıldıkları için insanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

ZEYBEKCİ VE ZOLAN CUMARTESİ GÜNÜ AKKONAK’TA ORUCUNU AÇTI 

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği iftar sofrası Akkonak Mahallesi'nde kuruldu. Akkonak Mahalle Muhtarlığı önünde düzenlenen iftara, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan ile davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mahalle sakinlerinin ramazan ayını tebrik eden Bakan Zeybekci, Başkan Zolan ve beraberindekiler hep birlikte dua edip oruçlarını açtı. Başkan Zolan, iftarlarına katılarak kendilerini onurlandıran Bakan Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci ve Denizli Valisi Karahan'a teşekkür etti. Akkonak Mahallesi'nin alt yapısını baştan aşağı değiştirdiklerini, bu yıl ise üst yapısının tamamlandığını anlatan Başkan Zolan, "Akkonak her yönüyle hizmet aldı. Ben bu hizmetlerimizin hayırlı olmasını diliyorum. Ramazanımız mübarek olsun, Allah'ım tutmuş olduğumuz oruçları kabul eylesin, birliğimiz daim olsun" dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÖSTERGESİ
Bakan Zeybekci ise, bu iftarların birlik ve beraberliğin göstergesi olduğunu vurgulayarak, "Bu bir davete icabettir. Herkesin evinde mutlaka yiyeceği ekmeği vardır ama bu aile ortamında birlik ve beraberlik içinde, dosta güven düşmanlara bu kardeşliğimizin göstergesi olsun diye buraya gelmenizden dolayı Allah razı olsun diyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selam ve sevgilerini ileten Bakan Zeybekci, "72 millet, 7 düvel bir araya geliyor. Bütün işleri, kayıtları Türkiye'nin zayıflaması, bütün gayeleri Türkiye'yi zarara uğratmak. Allah'ın izniyle bugüne kadar Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Topunuz gelin' dedi, topu geldi, bu millet dimdik ayakta, her alanda. Millet olarak ayakta, bölge coğrafyasının her noktasında, terör yuvalarının tepesinde bayrağını dikerek ayakta ve ekonomik olarak da dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olarak da ayakta" dedi.

MUHAMMET KARAÇAY-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER