Görme engelli öğrenciler, Anıtkabir'i ziyaret etti

Eğitim Kurumları Yaptırma Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, öğretmen ve aileleriyle birlikte Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, son istirahatgahı Anıtkabir de ziyaret etti.

Görme engelli öğrenciler, Anıtkabir'i ziyaret etti

Eğitim Kurumları Yaptırma Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin Anıtkabiri ziyareti sırasında duygusal anlar yaşandı. Okul Müdürü Nesrin Yalçın ve öğrenciler, mozaleye çiçek bıraktı, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı söyledi. Denizli’den ilk kez görme engellilerinin Anıtkabire gittiğini belirten öğrenci velileri, Eğitim Kurumları Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Himmetli ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Eğitim Kurumları Yaptırma Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Nesrin Yalçın, Anıtkabir ziyareti sırasında, Anıt Kabir Özel defterine yazdı. Okul Müdürü Yalçın, “Hasta, yorgun ve işgal altındaki bir ulustan bağımsız ve çağdaş Türk Milleti’nin bir güneş gibi parlayarak çıkması için canı pahasına mücadele eden büyük kurtarıcımız Sevgili Atatürk; Eğitim Kurumları Yaptırma Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri olarak bu gün huzurunda olmanın gururu ve heyecanı içindeyiz. Senin ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ sözünü kendimize düstur edinerek görme engelli öğrencilerimizi bir adım daha ileriye taşımak en büyük hedefimiz. Sen yeni nesillerin yetiştirilmesi görevini biz öğretmenlere vermiştin. Biz de bu bilinçle Cumhuriyetçi, çağdaş, hür, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Türk gençliğini yetiştirmek için daha çok çalışacağımıza ve daha çok mücadele edeceğimize and içiyor, sana saygı, sevgi ve minnetimizi sunuyoruz. Sen Rahat Uyu Atam.” Diye yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER