GÖVEÇLİK’İ SEVENLER KULÜBÜ, 5 BİN KİŞİLİK MEVLİD-İ ŞERİF DÜZENLEDİ

Yaklaşık 3 ay önce Engin Akdemir tarafından kurulan Göveçlik’i Sevenler Kulübü ilk etkinliğini gerçekleştirerek, Göveçlik Kapalı Pazaryeri’nde Göveçlik ecdadı için 5 bin kişilik mevlid-i şerif düzenledi.

GÖVEÇLİK’İ SEVENLER KULÜBÜ, 5 BİN KİŞİLİK MEVLİD-İ ŞERİF DÜZENLEDİ

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Göveçlik Mahallesi sakinlerinden Engin Akdemir tarafından yaklaşık 3 ay önce Göveçlik’in tanıtımını yapmak ve geçmişe ait fotoğrafları gün yüzüne çıkarmak amacıyla Göveçlik’i Sevenler Kulübü kuruldu. Kulüp kurulduktan sonra Göveçlik’te yaşamış ecdadın fotoğraflarına ulaşan Akdemir bu fotoğrafları sosyal medyada paylaştı. Paylaşım sayesinde üye sayısı 3 ay içerisinde 3 bine ulaştı. Göveçlik’i Sevenler Kulübü ilk etkinliklerini Göveçlik Kapalı Pazaryeri’nde düzenledi. Göveçlik ecdadı için gerçekleştirilen 5 bin kişilik mevlid-i şerife; AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Göveçlik Mahalle sakinleri katıldı. Etkinlikte Göveçlik’te yaşamış kişilere ait eski fotoğraflar slayt gösterisiyle sunuldu.

“GÖVEÇLİK SPOR KULÜBÜ KURMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Kulübe ve düzenledikleri etkinliğe dair açıklamalarda bulunan Göveçlik’i Sevenler Kulübü Kurucu Başkanı Engin Akdemir; “Ben, grubu kurduktan sonra vefat eden anne ve babamın resimlerini paylaştım. Kısa süre içerisinde yoğun ilgi oldu. Üyelerimiz eklendi. Göveçlik, bu işi sevdi ve sahip çıktı. Sonra ölmüşlerimiz için mevlid okutalım istedik. Bir sandık kurduk ve paylaşımlar yaptık. Herkes ‘çorbada tuzumuz olsun’ diyerek yardımda bulundu. Göveçlik’i bu grup altında toplamış olduk. İlerleyen günlerde Çanakkale turu gibi çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Göveçliklilerin nabzını tutacağız ve ona göre halk ne dilerse planlamaya çalışacağız. Bizim için bir ayrıcalık olan Göveçlik, bizim her şeyimiz. Burada doğduk ve büyüdük. Eskileri yad edelim istedik. Önümüzdeki süreçte Göveçlik Spor Kulübü’nü kurmayı düşünüyoruz. Onun hazırlıklarına da en yakın zamanda başlayacağız” dedi.

PINAR ÇANKAYA-İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER