GRAFİK TASARIM PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNDEN 'KADINLAR GÜNÜ' SERGİSİ

GRAFİK TASARIM PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNDEN 'KADINLAR GÜNÜ' SERGİSİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Tasarım Bölümü Grafik Tasarım Programı öğrencileri, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ kapsamında hazırladıkları çalışmaları Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Yataklı Servisler bölümünde sergiledi.

PAÜ Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Tasarım Bölümü Grafik Tasarım Programı öğrencileri ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ için bir sergi oluşturdu.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Yataklı Servisler bölümünde gerçekleştirilen sergide 70 öğrencinin yaklaşık 100 eseri beğeniye sunuldu. Öğrencilerin çalışmaları sergiyi gezenler tarafından büyük beğeni topladı.

Sergiye dair bilgiler aktaran Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ayşe Serenay Özmen; “Öğrencilerimizin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Bahar Dönemi içerisinde, değerli öğretim görevlilerimiz; Tülay Candemir ve Gülderen Çavuş’un desteğiyle oluşturdukları tasarımları sergiliyoruz. Bu tasarımlar; Ambalaj Mock-up giydirme, Kolaj Desen karakalem karışık teknik ve 3D yüzeyden kopuk çalışma tekniği gibi pek çok teknik kullanılarak hazırlandı. Çalışmaların teması; güncel hayatta kadın ve Türk tarihindeki kadınlar olan eserlerimiz; ‘kadının izleyicideki etkisi anlayışı’ olarak tasarlanmıştır” dedi.

 

“KADIN ZARAFETİYLE HAYATIN DAHA FAZLA GÜZELLEŞTİĞİNİ GÖRÜYORUZ”
 Sergiye katılan Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Mehmet Karaca ise; “Serginin ana teması; Türk kadınları ve sevgi. Eserleri incelediğimizde; özellikle son yıllarda ülkemizde son yıllarda artış gösteren kadına yönelik şiddeti görmekteyiz.  Bu konuda önlem almak istiyoruz ancak ne yazık ki bir türlü önüne geçemiyoruz. Yurt dışında benzer örnekleri olduğu gibi yaptırımların daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum.  Eserlerde; kadınların yaptıkları işlerin erkeklerden hiçbir farkı olmadığını hatta bazı alanlarda erkeklerden daha güzel işler yaptıklarını görüyoruz. Kadın varsa demokrasi vardır. Kadınları hayatımıza daha fazla entegre ettiğimizde kadın zarafetiyle hayatın daha fazla güzelleştiğini görüyoruz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK​

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER