'GÜÇLÜ EKONOMİ; GÜÇLÜ DEVLET DEMEKTİR'

'GÜÇLÜ EKONOMİ; GÜÇLÜ DEVLET DEMEKTİR'

Türk ekonomisi hakkında açıklama yapan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, “Ekonominin güçlenmesinde devletin geliştirdiği politikalar çok fazla önem teşkil etmektedir. Güçlü ekonomisi olan devlet, her bakımdan güçlü devlet demektir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan,  Türk ekonomisi hakkında açıklamada bulundu. Özkan açıklamasında şunları aktardı: "Ekonominin güçlenmesinde devletin geliştirdiği politikalar çok fazla önem teşkil etmektedir. Güçlü ekonomisi olan devlet, her bakımdan güçlü devlet demektir. Ekonomisi güçlü olmayan bir devletin, yaptığı diğer hizmetler de halkını mutlu etmeye yetmeyecek, güçlü bir orduya da sahip olamayacaktır.”

“ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİN BİR GECEDE ALT-ÜST OLDUĞU GÜNLERDEN, BURALARA GELDİK”
Türkiye'nin, geçtiğimiz 15 yılı millet ile el ele vererek; hizmetlerle donattığını, gücüne güç kattığı bir dönem olduğunu anımsatan Özkan, “Maalesef yakın geçmişte yaşadıklarımızı çok çabuk unutuyoruz. Bugün ‘döviz birkaç Kuruş yükseldi, akaryakıt 3 Kuruş arttı’ diye karanlık senaryolar yazanlar, 2002 öncesinin Türkiye’sini bilmeyenler veya hatırlamakta güçlük çekenlerdir. Ülkemiz ekonomisinin bir gecede alt-üst olduğu günlerden biz buralara geldik. Bir zamanlar bir kitap fırlatıldı diye ekonomik kaosa giren ülkemiz, şimdilerde darbelere, içerden ve dışarıdan yapılan, siyasi, ekonomik ve diğer saldırılara rağmen ayakta kalmayı bilmiştir” diye ifade etti.

“TÜM ZAMANLARIN REKORUNU KIRACAĞIZ”
Milletvekili Özkan, sözlerine şöyle devam etti: “Gelişmekte olan ülkeler arasında en ön sıralarda yer alıyoruz. Bunu halkımızla beraber başardık, daha ileriye de birlikte taşıyacağız. Milli gelire göre dünyanın 17'nci, satın alma parametresiyle dünyanın 13'ncü büyük ekonomisine sahibiz. Hedefimiz 10 büyük ekonomi arasına girmek. Geçtiğimiz 15 yılda yaklaşık 3,5 kat büyümüş Türkiye'nin, önümüzde 6-7 yılda 2 kat daha büyümesine de kimse engel olamayacaktır.”

TÜRKİYE EKONOMİSİ DİMDİK AYAKTA KALACAKTIR
Türkiye’nin ayağına takılan onca çelmeye rağmen hala dimdik ayakta duran bir ekonominin olduğuna dikkat çeken Özkan:  “Bu milletin mayası sağlam olduğu için ihanet tohumları da bizde kök salamaz, yeşeremez. Milletimiz kimin ne olduğunu bir bakışta anlayacak ferasete sahiptir çok şükür. İnşallah yapacağımız projelerle ve ekonomik atılımlarla yolumuza devam edecek, gerek ekonomik, gerek siyasi, gerekse sosyal açıdan dünyanın sayılı güçlerinden biri olacağız” dedi.

 

HABER MERKEZİ​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER