“GÜÇLÜ İHRACAT 20’NCİ AYDA DA DEVAM ETTİ”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Haziran ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu; “Güçlü ihracat 20’nci ayda da devam etti” dedi.

“GÜÇLÜ İHRACAT 20’NCİ AYDA DA DEVAM ETTİ”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Haziran ayı ihracat rakamları açıklandı. TİM tarafından açıklanan ihracat rakamlarıyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu; “Ülkemiz ihracatı haziranda yüzde 5 oranında arttı ve 12 milyar 601 milyon Dolar’a yükseldi. Güçlü ihracat 20’nci ayda da devam etti. Yılın ilk yarısındaki ihracat performansını ele aldığımızda, ülkemiz ihracatının yüzde 7,4 artış ile 81,9 milyar Dolar’a ulaştığını görüyoruz. Sene sonu için belirlenen 169 milyar Dolar’lık ihracat hedefimize ulaşma yolunda atılan adımlar ve ihracatımızın 20’nci ayda da artış trendini hız kesmeden devam ettirmesi son derece sevindirici” dedi.

“DENİB VE DENİZLİ İHRACATI ARTIYOR”
DENİB ve Denizli ihracatının da artışlarına devam ettiğinin altını çizen Başkan Memişoğlu, “DENİB üzerinden gerçekleştirilen ihracatımız, Haziran ayında yüzde 1 oranında artışla 206 milyon Dolar’ı aştı. Ocak-Haziran döneminde ise, DENİB ihracatı yüzde 8,9 oranında artarak 1 milyar 278 milyon Dolar oldu. TİM tarafından açıklanan Denizli ihracatını değerlendirdiğimizde, Haziran ayında yüzde 8,2 oranında artışla 274 milyon Dolar’lık ihracat rakamına ulaşıldığını görüyoruz. Yılın ilk altı aylık döneminde ise, ilimiz ihracatı yüzde 18,1 oranında artarak 1 milyar 685 milyon Dolar’ı geride bıraktı” diye konuştu.

“YENİ BAŞKANIMIZ İSMAİL GÜLLE’Yİ TEBRİK EDİYORUZ”
Öte yandan yapılan olağan genel kurulla TİM Başkanlık görevini devralan İsmail Gülle’yi tebrik eden Memişoğlu, şunları söyledi: “TİM’in 25. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. İhracat gemisinin kaptanlığını 10 yıldır başarılı bir şekilde yürüten ve ülkemiz ihracatının sürdürülebilir bir şekilde artması noktasında büyük emekleri olan Mehmet Büyükekşi’ye teşekkür ediyoruz. Yeni TİM Başkanımız İsmail Gülle ve ekibini tebrik ediyor, görev süresi boyunca başarı dileklerimizi sunuyoruz. Yeni Başkanımızın liderliğinde yeni rekorlar ve güçlü ihracat artışlarının devam edeceğine inanıyoruz. Tüm ihracat camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun.”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER