“Gücümüzü dünya gördü!”

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorunu ortada kaldırmak için giriştiği harekatın ardından hem sahada, hem masada önemli bir kazanım elde ettiğini belirten AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Bu harekatla tüm dünya gücümüzü görmüştür” dedi.

“Gücümüzü dünya gördü!”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Suriye’de Rusya ile varılan mutabakatı değerlendirdi. Öncelikle bölgede Türkiye’ye rağmen hiçbir şey yapılamayacağının dünya tarafından görüldüğünü belirten Başkan Gökbel, Türkiye’nin bölgede ne kadar güçlü bir aktör olduğunun gözler önüne serildiğini ifade etti. Başkan Gökbel, “Türkiye başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ile ülke yönetimindeki vatansever ve milli kadroların basireti ile yerinde ve zamanında bir müdahale yapmıştır. Suriye’nin kuzeyinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne rağmen olmayacak hayaller kuranlar derslerini almış, hayalleri başlarına yıkılmıştır. Nihayetinde Rusya ile varılan mutabakat göstermiştir ki; Türkiye’ye rağmen bölgede bir şey yapmanın imkanı yoktur. Askeri harekat ve sonrasındaki diplomasi sürecinde varılan anlaşma, terör koridorunu ortadan kaldırmıştır. Bu da Türkiye’nin gücünü tüm dünyaya göstermiştir. Hem sahada, hem de masada kazançlı çıkan taraf Türkiye olmuştur” dedi.

“TÜRKİYE KABUĞUNU KIRDI”

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde giriştiği bütün askeri operasyonların şaşırtacak kadar hızlı ve başarılı geçtiğine söyleyen Başkan Uğur Gökbel, “Türkiye’nin bu başarısının elbette birçok nedeni var. Doğuştan asker ve savaşçı bir millet olduğumuz aşikârdır. Ayrıca son dönemde savunma sanayimize yaptığımız yatırımlar yoluyla ürettiğimiz milli silahlarımız, hem Barış Pınarı Harekatı’nda hem de önceki operasyonlarımızda başarıyı getiren en büyük unsurdur. Bunun içindir ki; operasyon süresince dünyadan gelen silah ambargosu tehditlerine boyun eğmedik ve başarıya ulaştık. Türkiye’nin sözünü bölgede geçer kılan, milli silahları ile iş başındaki vatansever ve milli kadrolardır. Geldiğimiz nokta elbette yeterli değildir. Ancak Türkiye’nin kabuğunu kırdığını göstermesi anlamında önemli ve umut vericidir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER