Gülizar Biçer Karaca esnafın sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; okul malzemesi, forma, çanta, kırtasiye malzemeleri satan esnafı ziyaret ederek, esnafın sorunlarını yerinde dinledi.

Gülizar Biçer Karaca esnafın sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Kaleiçi, Bayramyeri, Saltak, Çaybaşı ve Pamukkale Üniversitesi Yerleşke yakınındaki esnafları ziyaret etti.

Üniversite ve okulların yüz yüze eğitime başlamaması nedeniyle yaşadıkları sorunları ve talepleri dinleyen Karaca; tüm esnafın okulların açılmamasından dolayı sıkıntı yaşadığını dile getirdi. Esnafın kredilerini ödemekte zorlandığını, erteleme beklediğini dile getiren Karaca; “Okulların açılmamasından esnafımız olumsuz etkilendi. İşyerlerinin çoğu kapanmış, kredi çeken esnafımız, kredisini ödeyemeyecek durumda. Esnafın halini görmezden gelemeyiz.  Devletin kendi alacağından fedakarlık yapması gerekir” dedi.

"MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİNİ BEKLİYORLAR"

Özellikle okul malzemeleri ve kıyafetleri satan esnafın durumuna dikkat çeken Karaca, “Okul malzemeleri, kırtasiye ve kıyafet satan esnaf okulların açılmamasından iki kat fazla etkilendi. Tek bir forma satışının ardında 12 alt sektör ve çalışanı var. Mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER