GÜNEY İLÇESİ'Nİ DOLU VURDU

GÜNEY İLÇESİ'Nİ DOLU VURDU

Denizli'nin Güney ilçesi akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmur ve dolu yağışı nedeniyle felaketin eşiğinden döndü. İlçe merkezinde sağanak yağmur ve dolu sonrası altyapı çalışmaları devam eden yollarda hasara neden olurken bazı araçlar kısa süreli selin etkisiyle sürüklendi, zeminde yer alan bazı evleri su bastı. 
Meteoroloji'den gelen son uyarılardan sonra akşam saatlerinde Denizli'nin Güney ilçesinde başlayan sağanak yağış doluya dönüştü. İlçe merkezinde akşam saatlerinde başlayan dolu yağışı hayatı felç etti. Sağanak yağmur ile beraber gelen dolu yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı.

İlçe merkezinde aniden bastıran sağanak yağmur ve dolu yağışı sonrası altyapı çalışmaları devam eden yollarda hasara neden olurken bazı araçlar kısa süreli selin etkisiyle sürüklendi, zeminde yer alan bazı evleri su bastı. Güney ilçe merkezine yakın bölgedeki ekili alanlar da zarar gördü.


Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmadığını belirten Güney Belediye Başkanı Halli Ayhan, DESKİ ve Güney Belediyesi’ne ait iş makineleri ile olaya anında müdahale ettiklerini ve yaşanan maddi zararın boyutlarının geniş çaplı bir çalışmanın ardından ortaya çıkacağını söyledi. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER