“Günümüzde, ‘dijital markalaşma’ kavramı hayati önem taşımakta”

Denizli İhracatçılar Birliği’nde yapılan ‘Yerelden Globale Dijital Pazarlama & Markalaşma Ve Online İtibar Yönetimi Eğitimi’nde konuşan Baruthane İletişim Ajansı’ndan Canan Özpınar; “Günümüzde, işletmeler için pazarlama süreçlerindeki ‘Dijital Markalaşma’ kavramı hayati önem taşımaktadır” dedi.

“Günümüzde, ‘dijital markalaşma’ kavramı hayati önem taşımakta”

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, çalışmalarına devam ediyor. DENİB Akademi tarafından ‘Yerelden Globale Dijital Pazarlama & Markalaşma Ve Online İtibar Yönetimi Eğitimi’ yapıldı.

Eğitime; Meva Dijital’den Merve Arık ile Baruthane İletişim Ajansı’ndan Canan Özpınar, konuşmacı olarak katıldı. Eğitimde; dijital pazarlama, marka oluşturma, online pazarlama kampanyaları, internet reklamcılığı, dijital medya planlama, hedef kitle analizi, sosyal medya iletişimi ve pazarlama, imaj yönetimi gibi konu başlıkları üzerinde duruldu. Eğitimde konuşan Baruthane İletişim Ajansı’ndan Canan Özpınar, “Endüstrinin 4.0 pazarlamanın ise 3.0 olarak adlandırıldığı ve her alanda dijital dönüşümden bahsettiğimiz günümüzde, işletmeler için pazarlama süreçlerindeki ‘Dijital Markalaşma’ kavramı hayati önem taşımaktadır. Ulusal ve küresel çapta büyümeyi hedefleyen firmalar ne yazık ki ‘Dijital Markalaşma’ dönüşümünü tamamlamadan varlıklarını sürdüremeyecekler. Dijital markalaşma bir markanın rakipleri arasında avantajlı konuma geçerek üstünlük kazanmasını sağlar. Ayrıca dijital pazarlama faaliyetlerindeki sürdürülebilirlik yine dijital markalaşma ile mümkündür” dedi.

“YALIN VE ÖZGÜN FOTOĞRAFLAR KULLANICI KARŞISINA ÇIKMALISINIZ”

Veri analizi ve raporlamanın önemli olduğunu belirten Meva Dijital’den Merve Arık, şunları söyledi: “Var olan e-ticaret sitenizin performansını etkileyen alt yapısal problemler, harcadığınız reklam bütçesinin ölçümlenmesinde sorun yaratıyorsa veri analiziniz sağlıklı olmaz. Harcadığınız reklam bütçelerinin yansımalarını görebilmek adına veri analizini stratejik olarak ön planda tutmalısınız. E-ihracatta hedef kitle analizi yapabilmek adına öncelikle o pazarda yer alacağınız ürünün fiyat politikasını doğru belirlemeli, o bölgenin kültürel ve alışveriş davranışlarını incelemeli, bölgenin ikliminden bireysel davranış alışkanlıklarından haberimiz olmalı. Başarılı olabilmek için yalın ve özgün fotoğraflar ile içeriklerle kullanıcı karşısına çıkmalısınız” diye konuştu. Eğitim, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti. DENİB Akademi eğitimlerine, 1-2 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘İleri Excel Uygulamaları Eğitimi’ ile devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211