GURBETÇİ SÜLEYMAN ÇALLI ÇOCUKLARIN NOEL BABASI GİBİ

Aslen Çallı olan ve İsviçre’nin Zürich kentinde yaşayan iki çocuk babası 48 yaşındaki Süleyman Murat Çilbirci, 18 yıldan bu yana memleketine her gelişinde ilçede öğrenim gören öğrencilere hediyeler getiriyor.

GURBETÇİ SÜLEYMAN ÇALLI ÇOCUKLARIN NOEL BABASI GİBİ

Denizli’nin Çal İlçesi’nde doğan ve evlendikten sonra İsviçre’nin Zürich kentine yerleşen iki çocuk babası 48 yaşındaki Süleyman Murat Çilbirci, 18 yıldan bu yana memleketine her yıl gezmeye geliyor. Her yıl tatil için Çal’a gelen Çilbirci, eli boş gelmiyor. Bu güne kadar ilçedeki ana sınıfı öğrencileri için 125 adet zeka geliştirici oyuncak, 300 adet satranç takımı ve 100 adet voleybol topunu alarak öğrencilere hediye etti. Daha önceki yıllarda Çal’a geldiğinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Çal Belediyesi Başkanlığına 30 adet bağlama ve 300 adet kitap alarak da belediye kütüphanesine bağışladı. 25 yıldır İsviçre’de yaşadığını ancak memleketini hiçbir zaman unutmadığını belirten Çilbirci, “Orada benim yaşam standardım çok yüksek. Kazandığım paranın her yıl bir bölümünü doğup büyüdüğüm ilçemdeki çocuklarımızın geleceğine yön vermek için harcıyorum. Öğrencilerden, öğretmenlerden gelen talepler üzerine veya İsviçre’de öğrencilere hediye edilen farklı ürünlerden esinlenip dağıtım yapacağımız ürünü belirliyoruz. Toptancılarla gerekli görüşmeler yapılıyor. Ben geldiğimde parasını ödeyip ilçeme götürüyoruz, dağıtımını yapıyoruz” dedi.

“ÇAL GARASI’NA DA DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

Çal’da sportif ve sosyo-kültürel aktivitelerin çoğalmasının kendisini çok memnun edeceğini anlatan Çilbirci, “İlçemde satranç, voleybol topu dağıtımı yaptıktan sonra sportif alanda farklı çalışmalar yapılarak gençlerin eğitiminin yanı sıra spora yönelmeleri sağlanarak ilçede hareketliliğin yanı sıra birlik beraberlik ve kenetlenme olduğunu gördüm. Bunun başında ise Çal Belediyesi’nin uzun uğraşları ve çalışmaları ile kurduğu Çal Belediyespor Kulübü ve sporculara desteğini esirgemeyen Çal Garası taraftarları var. Ben de taraftarların maçlarda kullanabilmesi için davullar, darbukalar, ziller alarak takımımıza destek olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

“SANATLA VE SPORLA UĞRAŞAN GENÇLERİMİZİN UFKU AÇIK OLUYOR”

Ayrıca ilçede son yıllarda müzik aletlerine öğrencilerin ilgisinin artmaya başladığına dikkat çeken Çilbirci, şunları aktardı: “İlçeme 30 adet bağlama aldım. Bunları halk eğitim müdürlüğü ve belediyeye teslim ettim. Öğrencilerimiz ücretsiz açılan kurslarda bağlama ve gitar çalmasını öğreniyor. Sanatla ve sporla uğraşan gençlerimizin ufku da açık oluyor. Gençlerimizin elinde satranç takımı, bağlama, gitar görünce çok mutlu oluyorum.”

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER