GURBETÇİLERDEN ACIPAYAMLI ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇ JESTİ

Hollanda Türk Federasyonu’na (HTF) bağlı Soest Ülkü Ocakları tarafından Acıpayam’a gönderilen engelli 20 adet akülü araç, MHP İlçe Teşkilatı tarafından ihtiyaç sahiplerine hediye edildi.

GURBETÇİLERDEN ACIPAYAMLI ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇ JESTİ

Acıpayam MHP İlçe Başkanı Günday İlhan’ın girişimleriyle; Hollanda Türk Federasyonu’nca gönderilen ilk parti 20 akülü engelli arabası, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ve ilçe başkanlığı tarafından törenle ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Dağıtım törenine; Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, İlçe Emniyet Müdürü Naci Avşar, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP İlçe Başkanı Günday İlhan, MHP Acıpayam Belediye Başkan Adayı Fatma Aksoy, MHP Serinhisar Belediye Başkan Adayı Halil Öztürk ve davetliler katıldı.

“İLÇEMİZE TOPLAM 100 TANE DAĞITILACAK”

Törende konuşan Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, “yurt dışına giden ama, vatanını ve vatandaşını unutmayan kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Çok sevinçliyiz çünkü ihtiyaç sahipleri, akülü araçlar sayesine kendi ihtiyaçlarını rahatlıkla görebileceklerdir. Bu araçlardan ilçemize toplam 100 tane dağıtılacak” diye konuştu.

“HOLLANDALI KARDEŞLERİMİZE MİNNETLERİMİZİ SUNUYORUZ”

Akülü engelli aracı dağıtım töreninde konuşan MHP il Başkanı Cafer Birtürk de;  “Hollanda’daki kardeşlerimizin kurmuş olduğu Hollanda Türk Federasyonu (HTF) tarafından gönderilen 20 adet araç dağıtılacak. 20 gün sonra bir 20 akülü aracımız daha gelecek. Toplam 100 adet engelli akülü araç ilçeye gönderilerek engellilerimize ve yaşlılarımıza dağıtılacaktır. Bu hayra vesile olan başta ilçe kaymakamımız olmak üzere, ilçe başkanımıza çok teşekkür ediyor, Hollandalı kardeşlerimize minnetlerimizi sunuyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211