Gürlesin; “Karahayıt’ı dünya tanıdı”

Karahayıt Mahallesi’ni ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçemizin adına yakışır şekilde çok önemli projelerle Karahayıt’ta turizmi canlandırdık. Termalin başkenti Karahayıt Mahallemizin adını dünyaya duyurduk” dedi.

Gürlesin; “Karahayıt’ı dünya tanıdı”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, göreve geldiği günden bu yana önem verdiği konuların başında turizm geliyor. Turizmin canlanması adına 5 yılda birçok önemli projeyi hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdi. Belediyenin Kurucu Başkanı Gürlesin, Pamukkale’nin adına yakışır bir turizm ilçesi olması için önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. ‘Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıklıdır’ sloganı ile ilk günden bu yana hizmetlerine devam eden Başkan Gürlesin, Karahayıt Mahallesi’ni gezerek, esnafla ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Gürlesin, Pamukkale, Karahayıt ve Akköy Mahallesi gibi tüm çevre mahalleleri de içine alan geniş bir turizm potansiyeli olan, hem Kırmızı Su’yu ile hem de Beyaz Cennet Pamukkale ile, Ege Bölgesi’nin, Türkiye’nin hatta dünyanın gözdesi ilçeye yakışır işler yaptıklarını belirtti. Belediyenin attığı önemli adımlarla kent turizmine büyük destek sağladığının ifade eden Başkan Gürlesin, “Termal sağlık için Karahayıt’a gelenler başta olmak üzere tüm halkımızın kullanacağı, termal turizme alternatif olacak, Karahayıt Kent Ormanı, bisiklet ve yürüyüş yolları yaparak, büyük bir eksikliği giderdik” dedi.

KARAHAYIT’I DÜNYA TANIYOR

2018 yılındaın Nisan ayında Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği’ne başvuran Pamukkale Belediyesi’nin gerekli olan şartları yerine getirerek birliğin Türkiye’den üyesi olan ilk belediye olmayı başardığını hatırlatan Başkan Gürlesin, “Fransa, İtalya, İngiltere, Belçika ve İspanya gibi ülkelerin ön plana çıktığı termal sağlık konusunda Pamukkale olarak adımızı duyurmak çok önemli. 16 ülkeden 41 şehrin yer aldığı birlikte Pamukkale Belediyesi 39. üye olarak yer alıyor. Ortada 475 milyar dolarlık bir termal turizm pastası var. Ekim 2018’de İspanya’da gerçekleşen ilk genel kuruluna katılarak Karahayıt’ın ve Pamukkale’nin güzelliklerini dünya ülkelerine anlattık. İlçemizin adına yakışır şekilde çok önemli projelerle Karahayıt’ta turizmi canlandırdık. Termalin başkenti Karahayıt Mahallemizin adını dünyaya duyurduk. Biz en başından itibaren turizm ilçesi olduğumuzun bilinciyle hareket ettik. 68 mahallemizde rutin hizmetleri aksatmadan yerine getirirken turizm için daha çok neler yapabiliriz diye düşünerek hareket ettik” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER