GÜRLESİN’DEN CUMHURİYET MAHALLESİ’NE MÜJDE

Pamukkale Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi’nde bir proje daha hayata geçiriyor. Belediye Başkan Hüseyin Gürlesin, mahallede yaşayan vatandaşların taleplerinden olan pazaryeri ile ilgili çalışmanın son noktaya geldiğini ifade ederek, “Bu konuda istişare etmek için sizlerle bir aradayız. En kısa sürede açık pazaryerimiz hizmete girecek” dedi.

GÜRLESİN’DEN CUMHURİYET MAHALLESİ’NE MÜJDE

Kurulduğu 2014 yılından bu yana Pamukkale İlçe halkına en iyi hizmeti ivedilikle götüren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, hem Ak Parti bir belediye başkanı olmasının hem de ilçe belediyeler arasındaki farkını ispatlamaya devam ediyor. Başkan Gürlesin, Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Buluşmaya Başkan Gürlesin ile birlikte Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay,  Cumhuriyet Mahalle muhtarı Tamer Nalcı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlara çay ve simit ikram edildiği sabah buluşmasında, yapılacak olan açık pazaryerinin yeri ve günü vatandaşlarla istişare yapılarak belirlendi. Göreve geldiği günden bu yana ilçeye yapılan tüm hizmetlerde halkın yararına, geleceğe yatırım olma noktasına dikkat eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Belediyeciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Halkımız için yaptığımız her hizmette, halkımızla birlikte, halkımızı dinleyerek, halkımızla yürünerek daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Biz burada Ak Partili Belediyeciliğin farkını gösteriyoruz” dedi.

CUMHURİYET MAHALLESİ’NİN ÜÇ İSTEĞİ DE YERİNE GETİRİLİYOR

“Göreve geleli 55-56 ay oldu. Bu zamana kadar mahallelerimizin istekleri doğrultusunda hareket ettik” diyen Başkan Gürlesin, “Tüm mahallelerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Cumhuriyet Mahallemizin de 3 tane isteği vardı. Birisi üstyapı. İkincisi de sağlık ocağı idi. Ama biz bunun yanına bir de 112 acil istasyonunu ilave ettik. Daha da iyi olsun diye. Çünkü bu bölgede 112 acil istasyonu eksikliği vardı. Bir de bunlar kadar önemli olan bir kapalı pazaryeri isteği vardı. Ancak şu an, kapalı pazaryeri yapacak olduğumuz alan hisseli. Hisselerin bazılarını bağış, bazıları hissesi büyük kamulaştırıldı. Baktık ki süreç hala uzayacak. En az bu belki 6 ay bir yılı bulabilir. Ama Cumhuriyet’in en önemli isteğini en azından kapalı olmasa da açık pazar yeri yapabilir miyiz diye düşündük. Biz halka rağmen hiçbir şey yapmayacağız demiştik. Bunu yaparken bile pazaryerinin neresi olması, artı pazarın hangi gün kurulmasını bile sizlerle istişare edeceğiz. Açık pazaryeri yapalım, sonrasında kapalı pazaryerimizin ihale süreci tamamlanıp projeyi hayata geçirince Cumhuriyet Mahallemize kapalı pazaryerine kavuşturmayı düşündük. Açık pazaryeriyle burasını başlatalım hem sistem yerine otursun dedik. Bugünkü toplantımızın amacı bu” dedi.

YA ÇARŞAMBA YA PERŞEMBE GÜNÜ KURULACAK

Pamukkale İlçesi’nin ve Cumhuriyet Mahallesi’nin her geçen gün daha da iyiye gittiğini belirten Başkan Gürlesin, “Ekip olarak her zaman olduğu gibi yine huzurunuzdayız. Amaç, vatandaşımızın hayır duasını almak, gönüllerine dokunmak, bizden beklentisi olan vatandaşlarımıza imkânlarımız çerçevesinde derman olmak. Bundan dolayı buradayız. Bunu da konuşarak yapıyoruz. Devletimize milletimize hizmet etmek için buradayız. Önemli olanda bu. Bunun farkı da Ak Partili bir belediye olmak” diye konuştu. Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel ise Pamukkale Belediyesi’nin başkan Gürlesin ile birlikte önemli işlere imza attığını belirterek, “Cumhuriyet Mahallesi’nde ihtiyaç olan pazaryeri ile ilgili halkın ne düşündüğünü belirlemek için bu toplantı yapılıyor. Bu nedenle başkanımıza teşekkür ediyorum. Halkımızın talebi ne ve neler yapılabilir bunların konuşulması güzel. Yeni pazaryerinin şimdiden hayırlı olmasını dilerim” dedi.  Başkan Gürlesin, Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin pazaryerinin yeri ve günü hakkında fikir alışverişinde bulundu. Vatandaşları tek tek dinledi. Toplantı sonrasında pazaryeri mahalle sakinlerinin onaylamasıyla da Cumhuriyet Mahallesi 3500 sokakta, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonu arka tarafında yapılacak. Pazarın günüyle ilgili de Çarşamba ya da Perşembe olmasını isteyen mahalle sakinleri, çevre mahallelerdeki pazarların günleri de dikkate alınarak netlik kazanacak.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER