GÜRLESİN'DEN FEDAKAR PERSONELLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

GÜRLESİN'DEN FEDAKAR PERSONELLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, geçtiğimiz ay görev dönüşü Eymir yakınlarında fark ettikleri orman yangınına müdahale ederek, binlerce dekarlık ormanı kül olmaktan kurtaran belediyenin personellerine teşekkür belgesi taktim etti. Başkan Gürlesin, “Arkadaşlarımız büyük bir fedakarlık yaparak canları pahasına zor imkanlarla binlerce dekarlık ormanı kül olmaktan kurtardı. Onların bu davranışı bizi çok gururlandırdı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekibi larva ile mücadele kapsamında geçtiğimiz ay Gözler’den dönerken Eymir yakınlarında fark ettikleri orman yangınına müdahale ederek, binlerce dekarlık ormanı kül olmaktan kurtarmıştı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilaçlama ekibinde yer alan Mustafa Arıkan, Ali Selçuk, Ömer Gürsoy, Bilal Topkara, Recep Yenil ve Mustafa Bıyıklı’nın bu örnek davranışını görmezden gelmeyerek kendilerine teşekkür belgesi taktim etti. Pamukkale Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen teşekkür belgesi taktim törenine Başkan Yardımcısı Veli Demir, Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Murat Altun’da katıldı.

“DEPOLARIMIZDA KALAN SULARLA MÜDAHELE ETTİK”
Belediye ilaçlama ekibinden Ömer Gürsoy, o gün Gözler’den görevden döndüklerini belirterek, “Yangının olduğu gün biraz erken döndük. Yolda gelirken dumanları fark ettik. Hemen araçlardan indik yangına ilaçlama depolarımızda kalan su ile müdahale ettik. Daha sonra Haytabey Mahallesi tarafında görev yapan diğer ekip arkadaşlarımıza da haber verdik onlar da anında gelip bize yardımcı oldular ve yangın büyümeden söndürdük” dedi.

“PERSONELİMİZ ÖRNEK BİR DAVRANIŞA İMZA ATTI”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, belediye ilaçlama ekibinin göstermiş olduğu fedakar davranıştan dolayı onları tebrik ederek, bu davranışla personelinin Denizli’de örnek bir başarıya imza attıklarını kaydetti. Personelin zor imkanlarda fedakarca yapmış olduğu yangın söndürme işinin karşılıksız kalmaması gerektiğini belirten Başkan Gürlesin, “Belediyemiz çalışanları, benim işim sadece ilaçlama diye düşünerek hareket etmemiş ve görev dönüşü fark ettikleri orman yangınına anında müdahale ederek örnek bir davranışa imza attılar. Eğer o yangına erken müdahale edilmeseydi alevler daha da büyüyerek kontrol edilemez hale gelecekti. Bu da koca bir ormanın yok olması demekti. Personellerimiz erken müdahale ile orman yangının büyümeden kontrol altına alıp, binlerce ağacı yanmaktan kurtardı. Yangına ilaçlama depolarında kalan az miktar su ile anında müdahale edip binlerce ağacı kül olmaktan kurtaran çalışanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu olay personelimizin ne kadar duyarlı olduğunun bir göstergesidir. Ben bir kez daha ilaçlama ekibinde yer alan çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu davranışlarının başkalarına da örnek olacağını umut ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221