GÜRLESİN’DEN ÖĞRENCİLERE  ‘HOŞ GELDİN’ HEDİYESİ; OKUL ÇANTASI

Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içinde bu yıl ilkokula başlayan yaklaşık 6 bin öğrenciye içinde kırtasiye malzemeleri bulunan çanta hediye etti. Ticaret Borsası İlkokulu’nda düzenlenen törene katılan Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Biz eğitim için ne gerekiyorsa yapmaya devam ediyoruz” dedi.

GÜRLESİN’DEN ÖĞRENCİLERE  ‘HOŞ GELDİN’ HEDİYESİ; OKUL ÇANTASI

Pamukkale Belediyesi her yıl olduğu gibi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da öğrencilere desteğini sürdürüyor.  İlçede bulunan 46 ilkokulda yaklaşık 6 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine tüm kırtasiye ihtiyaçlarının bulunduğu ‘Hoş geldin çantası’ hediye edildi. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının açılışı ile ilgili olarak Ticaret Borsası İlkokulu’nda düzenlenen törene; Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ve mahalle muhtarları, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler şiirler okurken, halk oyunları gösteri de sundular.

“ÇOCUKLARINIZ BİZE EMANET” 
Törende konuşan Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, ilçe genelinde binlerce öğrencinin okula başladığını söyleyerek, “Sayın veliler bugüne kadar büyüttüğünü çocuğunuz artık öğretmenlerimize emanet. Onları hayata biz okulda siz de evinizde hazırlayacaksınız. Öğretmenler çocuklara mutlaka sevgiyi şefkati merhameti öğretecektir. Sizler de bu paralelde çocuklarınızı yönlendirdiğine onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamış oluruz. Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim” dedi.

“EĞİTİM İÇİN SEFERBER OLUYORUZ”
Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve ailelere hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin; “Bir ülkenin kalkınmasında en önemli faktör eğitimdir. Biz bu bilinçle hareket ediyoruz. Ülke genelinde hükümetimiz ve ilçemizde de biz belediye olarak eğitim için ne gerekiyorsa yapıyoruz. İlçemiz genelinde bulunan 131 okul için ne gerekliyse imkanlarımızı zorlayarak yapıyoruz. Bugüne kadar hemen hemen tüm okullara dokunuşlarımız oldu. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Çocuklarımız geleceğimiz diyoruz ve onların daha iyi noktaya gelmesi için bizler tüm gücümüzle destek oluyoruz. Umarım çocuklarımız daha iyi ortamlarda eğitim görür, ülkemize faydalı birer birey haline getiririz. Bu yıl her yıl olduğu gibi okula yeni başlayan birinci Sınıf öğrencilerimize içinde tüm kırtasiye malzemeleri olan çantamızı hediye ediyoruz. Çocuklarımız bu malzemeleri güle güle kullansınlar. Bir kez daha 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim” dedi. Başkan Gürlesin konuşmaların ardından okula yeni başlayan minikler çantaları hediye etti.

ÇANTADA YOK YOK
Pamukkale Belediyesi tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilkokul birinci sınıf öğrencilerine hediye edilen çantalarda; 6 kurşun kalem, 2 kırmızı kurşun kalem, kalemlik, bant, sıvı yapıştırıcı, kalemtıraş, boyama kitabı, 10 adet el işi kâğıdı, 2 tahta kalem, silgi, 6 kuru boya, 12 pastel boya yer alıyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER