GÜRLESİN'LE PAMUKKALE 'EN GÜVENLİ KENT' OLDU

GÜRLESİN'LE PAMUKKALE 'EN GÜVENLİ KENT' OLDU

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile elele verdi ve ilçenin güvenliği için 4 milyon lirayı aşan yatırım yaptı.

Pamukkale Belediyesi, ilçenin dört bir yanını MOBESE kameraları ile donattı. 68 mahallede 600’e yakın kamera 24 saat boyunca ilçenin güvenliğini sağlıyor. Öyle ki ilçede kameralar takılmadan önce 726 olan olay sayısı 448’e, 164 olan afili meçhul olay sayısı ise 47’ye düştü. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçemizin güvenliği için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Emniyet ve Jandarma bölgesi olan tüm mahallelerimizde MOBESE kameraları var. Pamukkale’nin en güvenli ilçe olması bizim en büyük hedefimiz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, kurulduğu 2014 yılının Mart ayından bu yana Türkiye’ye örnek olan projelere imza atıyor. Eğitim, sağlık, turizm, sosyal, spor ve üst yapı gibi birçok projeyi başarıyla hayata geçiren Pamukkale Belediyesi’nin Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçenin güvenliğini de önemsiyor. Pamukkale Belediyesi kurulmadan önce İl Genel Meclisi Başkanı olarak görev yaptığı için Pamukkale ilçesinde yer alan 68 mahalleyi yakından bilen Başkan Gürlesin, ilçede yaşayan 337 bin 444 vatandaşın güvenliğini sağlamak için kolları sıvamıştı. İlk hayata geçen projelerden biri olan MOBESE kameralarının takılması hizmeti 2 etapta yapıldı. İlk olarak turizm bölgesi olan Pamukkale, Karahayıt ve Akköy’ü kapsayan yerlere kameralar takıldı. Uzak mahalleler başta olmak üzere şehir merkezinde de tüm mahallelere MOBESE kameraları kısa zamanda takılarak Pamukkale ilçesinde yaşayan vatandaşların güvenliği sağlanmış oldu.

4 MİLYON LİRAYA MAL OLDU
Pamukkale Belediyesi sınırları içerisinde kalan mahallelerde huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla önleyici kolluk hizmetleri tedbirlerinin arttırılmasının yanında Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) çerçevesinde kurulması planlanan ilk etap 8 noktada 30 adet kamera ile 1 set plaka tanıma sistemi, ikinci etap 12 noktada 48 kamera ile 1 set plaka tanıma sistemi, üçüncü ve sonuncu etap da 28 noktada 115 adet kamera ile 8 set plaka tanıma sistemi olmak üzere üç etapta tamamlanan toplam 48 noktada 193 adet güvenlik kamerası ile 10 set plaka tanıma sisteminin kurulumları tamamlanmasının ardından Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne devri gerçekleştirildi. Türkiye’deki 26 ilden daha fazla nüfusa sahip olan Pamukkale İlçesi’nde her noktada, her alanda, her yaşa belediyecilik hizmetlerini aksatmadan ve her gün bir yenilikle daha iyi nasıl hizmet verebiliriz anlayışıyla hareket eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçenin güvenliği için 4 milyonluk bir yatırıma imza attı. Geçtiğimiz yıl çalışmaları başlanan, Emniyet Bölgesi ve Jandarma Bölgesi olarak etap etap ilerleyen Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) kurulumları 68 mahallenin tamamında gerçekleştirildi. İlçe genelindeki tüm mahallelere takılan kamera sayısı 600’e yaklaştı. Bir çok kamerada yüz ve plaka okuma gibi özellikler de yer alıyor. 

GÜRLESİN’DEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJE
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediye tarafından kurulan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE)’nin Denizli Pamukkale Belediyesi sınırları içerisinde kalan mahallelerinde huzur

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER