GÜVERCİNLER DOSTLUK İÇİN UÇURULDU

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde düzenlenen etkinlikte 500 güvercin, dostluk için uçuruldu.

GÜVERCİNLER DOSTLUK İÇİN UÇURULDU

Denizli Güvercin Evi Derneği tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nde "güvercin salım etkinliği" düzenlendi. 

Kent merkezinde güvercin yetiştiren yaklaşık 20 dernek üyesi, sabah saatlerinde kafeslerle getirdikleri güvercinlerle mahallede bir araya geldi. Güvercinseverler, etkinlik kapsamında yetiştirdikleri 500 güvercini dostluk için gökyüzüne bıraktı. Kafeslerden çıkan güvercinlerin uçuşu renkli görüntülere sahne oldu. Yetiştiriciler bu anları cep telefonlarıyla kaydetti. 

Denizli Güvercin Evi Derneği Başkanı Sırrı Yıldırım, güvercin salım etkinliğini geleneksel hale getirdiklerini belirterek, tamamen dostluk, kardeşlik ve barış için bu güvercinleri saldıklarını ifade etti.

Genç yetiştiricilere örnek olmaya çalıştıklarını dile getiren Yıldırım, "Genç kardeşlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak için bu tarz etkinlikler yapıyoruz, onları güvercin yetiştirmeye özendiriyoruz. Hem gençlerimizin geleceğine en iyi şekilde yön vermeye çalışırken hem de dolapçı, tokur, azman gibi Denizli'nin yerel ırklarına sahip çıkmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Güvercin yetiştiricisi Soner Arıkan da arkadaşlarla güvercin salımına geldiklerini belirterek, "Mahalleler arasında bu şekilde bir araya geliyoruz. Getirdiğimiz kafesleri açarak birlik ve beraberlik için güvercinlerimizi uçuruyoruz." dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211