HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI, GÜNDEMİNDE TAŞERON İŞÇİLER VARDI

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI, GÜNDEMİNDE TAŞERON İŞÇİLER VARDI

Hak-İş/Hizmet-iş Sendikası, Olağanüstü Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Mahmut Arslan başkanlığında Ankara’da toplandı. Toplantının gündeminde, ‘Taşeron İşçiler’vardı.

Hak-İş/Hizmet-iş Sendikası,Olağanüstü Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel BaşkanMahmut Arslan başkanlığında, ‘Taşeron’ gündemiyle toplandı. Ankara’dakiHilton GardenInn Otel’de yapılan toplantıya; Genel Başkan Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Kurucu ve Onursal Genel BaşkanHüseyin Tanrıverdi, Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Genel Başkan Yardımcıları; Mehmet Keskin, Celal Yıldız ve Halil Özdemir, Şube ve İl Başkanları, Şube ve İl Sekreterleri, Genel Merkez Uzmanları ve Komitelerin başkanları katıldı. Kurula hitaben konuşan Genel BaşkanMahmut Arslan, “Taşeron düzenlemesiyle ilgili kanun tasarısının Meclis’e gönderilmesini bekliyoruz. Sürecin öncesinde olduğu gibi bu aşamada da bizim istediğimiz bir sonucun çıkması için çaba sarf edeceğiz” dedi.
Toplantıya katılan ve konuyla ilgili olarak konuşan Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez; “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanımız Julide Sarıeroğlu’na kadro sürecin vermiş olduğu emeklerden ve 900 bin işçiye daimi işçi statüsünde kadro verilmesinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

 

HİLMİ AYKUT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211