HAKAN URHAN, DEGİAD BAŞKANLIĞI’NA TALİP OLDU

Denizli Genç İşadamları Derneği’nde (DEGİAD) 14’üncü Olağan Genel Kurulu heyecanı yaşanırken; Denizli Gazeteciler Derneğinde basın açıklamasında bulunan Urhan Boya Terbiye Tekstil A.Ş. ve Urhan Gayrimenkul Yatırım A.Ş sahibi Hakan Urhan, başkanlığa talip olduğunu söyledi.

 Denizli Genç İşadamları Derneği’nde (DEGİAD) 14’üncü Olağan Genel Kurulu heyecanı yaşanıyor. 13 Eylül’de yapılacak genel kurul öncesinde Urhan Boya Terbiye Tekstil A.Ş. ve Urhan Gayrimenkul Yatırım A.Ş sahibi Hakan Urhan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın açıklamadı düzenledi. DEGİAD’ın Genel Kurulu’nda 14’üncü dönem için göreve talip olduğunu bildiren Urhan; “Rekabet kalite getiriyor. Tatlı ve centilmence geçen bir süreç yaşıyoruz. Diğer STK’lara bu sürecin örnek olmasını da umut ediyoruz. Bir süredir DEGİAD gündemdeki yerinden biraz uzaklaşmıştı. Ekibimizin çıkışı ile birlikte yaşanan demokratik, adil seçim süreci DEGİAD’ı yine kent gündemindeki yerine getirdi. Birçok neden adaylık sürecimizin altında yatsa da bunlardan ikisi bizim için çok önemlidir. İlki DEGİAD’ın kendi üyeleri arasındaki networkün sağlıklı çalışmadığı, bir diğeri de DEGİAD’ın kamuoyundaki eski ağırlığını tam anlamıyla koyamadığı yönündeki eleştirilerimizdir. Bilindiği üzere STK’ların asli görevi üyeleri arasındaki dayanışma ve iletişimi sağlayabilmektir. DEGİAD’ın son zamanlarda asli görevi olan üyeleri arasındaki sosyal ve ticari köprü görme görevini sağlıklı bir şekilde yürütemediği eleştirileri gündemdeydi. Biz de işin açığı aynı eleştirileri paylaşıyorduk. Bir diğer ana gerekçe ise DEİGİAD’ın üyelerin sesi olma konusunda eskisi kadar etkili olamadığı idi. Sektörel problemleri dile getirecek, üyelerin nabzını tutup onlar adına çözüm önerileri ortaya koyabilecek yapıya tekrar kavuşturulmasına yönelik bir beklenti vardı. Bizler bu eleştireler ve tespitler üzerine artık sadece eleştiren değil ‘Elini Taşın Altına Koyan’ olma kararı vererek yola çıktık. Amacımız en kısa zamanda tıpkı eski günlerdeki gibi DEİGAD’ın örnek network sistemini tekrar hayata geçirmek, DEGİAD’ı başta komisyonlar olmak üzere tüm üyelerinin karar alma sürecine doğrudan ve dolaylı katıldığı bir yapıya kavuşturmak” dedi.

Başkan Adayı Urhan’ın listesinde şu isimler yer aldı: Ahmet Nuri Erikoğlu, Cahide Fenli Akman, Cengizhan Öztürk, Cevat Fahri Bermant, Cihan Emre İnceoğlu, Emel Demir, Emin Terzioğlu, Fatih Kundak, Güliz Kelleci Cengiz, Halit Coza, Hasan Demir, Mehmet Çakmak, Mehmet Erişkin, Mehmet Güney, Serdar Dinç ve Sinan Salgar.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER