HALK OYUNLARI YARIŞMASININ YILDIZI; EKİN SANAT GSK

HALK OYUNLARI YARIŞMASININ YILDIZI; EKİN SANAT GSK

Denizli Vali Recep Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası İl Birinciliği, 8 kategoride yapıldı. Yarışmanın yıldızı; Büyükler Geleneksel Düzenlemeli kategorisinde birinciliği elde eden Ekin Sanat Halk oyunları Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) oldu.

Denizli Vali Recep Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonu, önemli organizasyona ev sahipliği yaptı. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası İl Birinciliği renkli görüntülere sahne oldu.

8 kategoride yapılan yarışmanın yıldızı; Büyükler Geleneksel Düzenlemeli kategorisinde birinciliği elde eden Ekin Sanat Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) oldu. 32 kişiden oluşan Ekin Sanat Halk Oyunları GSK ekibi, bu skorla; Aydın’da düzenlenecek grup yarışmalarında Denizli’yi temsil etmeye hak kazandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ekin Sanat Halk Oyunları GSK Başkanı Cihan Doğan; “Kuruluş amacımız; Denizli kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Eşim Gülten Doğan ile hazırladığımız halk oyunlarına gönül vermiş güzel yürekli insanlardan oluşan bu ekipte; emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı öncelikle tüm dansçılarımıza ve ailelerine, maddi manevi desteklerini esirgemeyen Şadi Kaymak, Şahin Yaldız, Emre Saltıker, Halil Sağlam ve Rüştü Safyürek’e teşekkür ediyorum” dedi.

HATİCE DEMİR  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER