Halk Süt’ün dağıtımı başladı 

İlçe sınırları içerisinde kamet eden 2-5 yaş arasındaki çocukların faydalanacağı ‘Merkezefendi Belediyesi Halk Süt’ projesi kapsamında ilk süt dağıtımı, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde ve Belediye Başkanı Şeniz Doğan tarafından yapıldı.

Halk Süt’ün dağıtımı başladı 

Merkezefendi Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 2-5 yaş arasındaki çocukların faydalanacağı ‘Merkezefendi Belediyesi Halk Süt’ projesinin dağıtımını başlattı. İlk kayıt döneminde başvuran Merkezefendili 3 bin 500 çocuk, aylık dört litre sağlıklı ve doğal süt ile buluşacak. Verilen bilgiler doğrultusunda oluşturulan dağıtım ağı ile uzman ekipler ayda bir kez mahalle mahalle, kapı kapı sütleri teslim edecek. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ‘Merkezefendi Belediyesi Halk Süt’ için başvuran bir haneye sürpriz ziyarette bulunarak ilk dağıtımı gerçekleştirdi.

“HER ŞEY MERKEZEFENDİ İÇİN”

Çocuklara sütlerini veren Başkan Doğan, “16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde Merkezefendi için, çocuklarımız için ‘Merkezefendi Belediyesi Halk Süt’ü hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. ‘Merkezefendi’de çocuklarımız sağlıklı süt içsin, sağlıkla büyüsün’ diyerek başlatmış olduğumuz ‘Halk Süt’ ile hem çocuklarımız sağlıklı süt içecek hem de süt üreticisi desteklenmiş olacak. 2-5 yaş arasında büyüme çağındaki çocuklarımızın katkısız ve doğal süte ulaşabilmesi için Halk Süt’ü hemşerilerimizin kapısına kadar götürüyoruz. Her şey Merkezefendi için” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hediye kayar
Hediye kayar - 10 ay Önce

Benim 3 yaşinda kizim var oda sut içiyor nasil başvuru yapacam

Halime Erol
Halime Erol - 8 ay Önce

Benimde 3 yaşında küçük oğlum var sütü çok seviyor yardım ederseniz seviniriz Saygılar

ÇAĞLA AYYILDIZ
ÇAĞLA AYYILDIZ - 6 ay Önce

Benim 2 yasinda kizim var sütü çok seviyor bana yardim ederseniz sevinirim saygılarımla

Muhammed Demirtaş
Muhammed Demirtaş - 4 ay Önce

Benim 2 yaşında oğlum var.Hizmeti nasıl temin edebilirim.

Sezen pınar
Sezen pınar - 4 ay Önce

2.yaşında ikizlerim var nasıl başvuru yapabilirim

SIRADAKİ HABER