Haluk Levent Denizlili Nuriye’yi unutmadı!

Denizli’de yaşayan ve en büyük hayalinin Haluk Levent ile gitar çalmak olduğunu belirten 11 yaşındaki Nuriye Gürel için ünlü sanatçı ve AHBAP Genel Başkanı Haluk Levent tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Adalet Mahallesi'nde yaşayan ve bir fabrikada iş makinesi operatörlüğü yapan Erdem Gürel ile Müşerref Gürel çiftinin 2 çocuğundan Nuriye Gürel, doğuştan sol eli olmadan dünyaya geldi. Nuriye’nin gitar çalma isteğinin üzerine özel bir aparat yapıldı ve gitar derslerine başladı. Nuriye’nin en büyük hayalinin biyonik el ve Haluk Levent ile gitar çalmak olduğunu belirtmesi üzerine, ünlü sanatçı ve AHBAP Genel Başkanı Haluk Levent, bu çağrıya duyarsız kalmadı. Nuriye Gürel, geçtiğimiz haftalarda İstanbul’a doktorla görüşmeye gitti. Kolunun ölçüleri alınan Nuriye’ye biyonik el takılması kararı verildi. Konu ile ilgili olarak Haluk Levent, AHBAP İstanbul’un sosyal medya paylaşımını paylaşarak “Nuriye canımız. Söz verdik. Takılacak o biyonik el…” yorumunu yazdı.

NURİYE İÇİN KAMPANYA BAŞLATILDI

Biyonik el için görüşmelerin ardından Nuriye Gürel için kampanya başlatıldı. Ünlü sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kampanyayı şu sözlerle duyurdu: “Nuriye 11 yaşında… Tek kolu ile hayata tutunmaya çalışıyor. Çok kapsamlı protez lazım. Ben ona söz verdim! Gitar çalabilecek. Valilik’ten izinli 139 bin TL’ye ihtiyaç var. Siz takipçilerim de destek olur mu? Ziraat Bankası Nuriye Gürel İban: TR49 0001 0000 8449 1364 6950 04”

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211