HAMSİ FESTİVALİ'NE TERÖR GÖLGESİ DÜŞTÜ

HAMSİ FESTİVALİ'NE TERÖR GÖLGESİ DÜŞTÜ

Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda  bu yıl 5.’incisini düzenlediği Hamsi Şöleni’ne terör gölgesi düştü. İstanbul’da yaşanan hain saldırının ardından şölende sahneye çıkacak olan Karadeniz’in güçlü ismi Apolas Lermi Konseri iptal edildi.

Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda, bu yıl 5.incisi düzenlediği Hamsi Şölenine terör gölgesi düştü. Tüm hazırlıkların tamamlandığı şölende sahneye çıkacak olan Karadeniz’in güçlü ismi Apolas Lermi’nin konseri iptal edildi. Fakat sanatçı Apolas Lermi etkinliğe katıldı, hemşerileri ile hasret giderdi. Etkinliğe; Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Birol Konak ve dernek yönetimi ile Denizli’de yaşayan Karadenizliler katıldı. Etkinliğe Trabzonspor Tırı geldi ve Karadeniz’e özgü yiyecekler, ekmekler, yöresel ürünler tanıtıldı.

“TERÖRÜ LANETLEME ETKİNLİĞİNE DÖNÜŞTÜRDÜK”

Şölene terörün gölgesi düşse bile birlik ve beraberliklerinin her daim devam edeceğini belirten Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Birol Konak, “Bu sene hamside bulma sıkıntısı yaşadık. Ordu’da bulduk hamsileri. Çok güzel şeyler konuşacaktık. Dünya’da kirli emelleri olan, mazlumların üzerlerinde farklı planları olanlar, İstanbul’da hain bir saldırı geçekleştirdi. Orada şehit olan polislerimize vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Bu kötü ve hain emellerin peşinde olanları da lanetliyorum. Biz Karadenizliler olarak zaten duruşumuz belli. Bu şöleni insanlar arasındaki dayanışmayı, kaynaşmayı, birlik, beraberliği artıralım diye yapılıyoruz. Saldırıdan sonra hamsi şöleni değil; terörü lanetleme etkinliğine dönüştürdük. Şunu insanlar bilsin, Türk insanı bir olduktan sonra bize yapılan tüm saldırılara karşı misli ile cevap veririz” diye konuştu.

“BİZE BU ACIYI YAŞATAN HAİNLERİ LANETLİYORUM”

Açılan stantları tek tek gezen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı açıklamada terörü lanetleyerek, “Bu mübarek günde, Peygamberimiz’in Dünya’ya teşrif ettiği bu kutsal günde, bize bu acıyı yaşatan hainleri lanetliyorum. Bizim üzerimize düşen millet olarak birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmamız gerekiyor. Bölünmeye ve gaflete düşmemeliyiz. Ülkemize karşı yapılan saldırılarda tek vücut olmak gerekiyor. Ülkemiz geçmiş tarihlerde de birçok saldırılara göğüs gerdi. Halep’te şu anda açlıktan ot yeniyor. Bunları düşündüğümüz zaman Batı Dünyası sınıfta kaldı. Batı maskelerle medeniyet diyerek yakınımıza kadar girdi. Artık Batı Dünyası gerçek yüzünü gösterdi. Denizli’de yaşayan Karadenizli kardeşlerimiz bir etkinlik düzenledi. Denizli’de Karadeniz havası estirmek istedik. Fakat terör hain yüzünü gösterdi. Bu terörü açıkça herkesin lanetlemesi lazım. Ama, fakat, yani diyerek olmaz. Bugün bir milletvekili diyor ki, saldırı öncesi yayın yasağı getirildi. Bu sözler, devlet kendi ülkesine bombalı saldırı düzenlemiş gibi bir algı oluşturuyor. Önce terörü bir lanetle. Avrupa böyle olaylar olurken, Amerika’da kuleler yıkılırken bu görüntüleri görebildik mi? İnsanlar samimi ve mert olacak en başta. İnsanlar yaşadığı ülkenin kıymetini bilecek önce. Karadenizli kardeşlerimi tebrik ediyorum” diye konuştu. Düzenlenen etkinlikte yaklaşık bir ton hamsi, misafirlere ikram edildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER