Harçlıklarını biriktirip PASVAK’a bağışladılar

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) tarafından hayata geçirilen ‘Başka Hayatlar da Var’ projesine katılan Denizli’deki 4 okulun öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri 3 bin 186,00TL’yi PASVAK’a bağışladılar.

Harçlıklarını biriktirip PASVAK’a bağışladılar

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) tarafından hayata geçirilen ‘Başka Hayatlar da Var’ projesi devam ediyor. Proje kapsamında; Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi, Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi, Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri 3 bin 186,00TL’yi PASVAK’a bağışladılar. Proje hakkında genel bilgi veren Okul Müdürü Muhammet Oğur, “Öğrencilerimize sabretmenin ne demek olduğunu, elimizdekilerle yetinmenin önemini, içinde bulunduğumuz yaşantımızdan şikayet etmek yerine şükretmeyi bundan daha güzel bir çalışmayla anlatamazdık. Aşevimiz her gün bin 250 ihtiyaç sahibi kişiye yemek dağıtımı yapıyor. Öğrencilerimiz de bu süreci mutfağından evlerine teslimine kadar gözlemliyorlar” dedi.

“YOKSUL İNSANLARIMIZIN BİZLERİN DESTEĞİNE İHTİYACI VAR”

Gönüllü olarak projeye katılan ve duygularını paylaşan Türk Eğitim Vakfı 10. Sınıf öğrencisi Ümit Sugur; “Artık hayatımda yeni bir sayfa açtım. Temiz ve hijyenik ortamda hazırlanan yemekler çok profesyonel şekilde evlere ulaşıyor. Projeye katılan kendi okulumuzdaki ve diğer 3 okulumuzdaki arkadaşlarımızla o insanların yaşamlarını gördüğümüz için katkıda bulunmak istedik. Yalnız yaşayan yaşlılarımızın hasta insanlarımızın yoksul insanlarımızın bizlerin desteğine ihtiyacı var” dedi.

“HAYIRSEVERLERİMİZİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Hayırseverlerin bağışları ile her gün iki öğün sıcak yemeği bin 250 kişiye ulaştırdıklarını belirten PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Çıralı, tek hedeflerinin ihtiyaç sahibi insanlara ulaşıp onlara el uzatabilmek olduğunu belirtti. Hayırseverlerin bağışları sayesinde 2001 yılından bugüne kadar yardımlaşmayı ve paylaşmayı sürdürdüklerinin altını çizen Çıralı, daha çok insana hizmet vermek için kurumlarının kapasitesini arttıracak, inşaatlarının devam ettiğini, hayırseverlerin kurumumuzu ziyaret edip aşevini tanımalarını ve destek olmalarını istedi.

ARTIK YEMEK AYIRT ETMİYORLAR

Program sonrası proje hakkında düşüncelerini ifade Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu; “Aşevimiz ve Okullarımızla yaptığımız işbirliğimiz çok güzel amaca hizmet ediyor. Bugüne kadar 570 öğrencimiz katıldı. Öğrencilerimizden aldığımız geri dönüşleri bir de velilerimizden teyit ediyoruz. Velilerimiz çok mutlu ve çok olumlu geri dönüş yapıyorlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER