'HAREZMİ EĞİTİM MODELİ' BİLİM ŞENLİĞİNDE TANITILDI

'HAREZMİ EĞİTİM MODELİ' BİLİM ŞENLİĞİNDE TANITILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Harezmi Eğitim Modeli’, Okul Yaptırma ve Yaşatma İlkokulu’nda düzenlenen bilim şenliğinde tanıtıldı.

Denizli Okul Yaptırma ve Yaşatma İlkokulu öğrencileri tarafından bilim şenliği düzenledi. şenliğe Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu,  öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Denizli’nin de pilot il olarak belirlendiği ‘Harezmi Eğitim Modeli’ düzenlenen bu şenlikte tanıtıldı. Tören öncesinde Okul Yaptırma ve Yaşatma İlkokulu Müdürü Abidin Mutlubaş, Vali Karahan’ı makamında ağırladı ve ‘Harezmi Eğitim Modeli’ ile ilgili bilgiler verdi. Yapılan çalışmaların önemli olduğuna vurgu yapan Vali Karahan, okul yönetimini ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Okul Yaptırma ve Yaşatma İlkokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen şenlikte, 26 öğrenci gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi verdi. 

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Okul Yaptırma ve Yaşatma İlkokulu Müdürü Abidin Mutlubaş, “Okulumuz Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Harezmi Eğitim Modeli’ için pilot okul olarak seçildi. Bundan dolayı Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz’a teşekkür ediyorum. Bu eğitim modeli Science (fen), Technology (teknoloji), Engineering (mühendislik) ve Mathematics (matematik) kelimelerinin baş harflerinin birleşiminden oluşan STEM bir eğitim modelidir. Bir problemi tespit etme ve çözüm yollarından biri ile soruna çözüm üretmektedir. Harezmi Eğitim Modeli okulumuzdaki çalışmalar öğretmenlerimizin çabası ile geliştirilmiştir. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER