'HASTANELER POLİTİKASI BİR AN ÖNCE DÜZELTİLMEDİR'

'HASTANELER POLİTİKASI BİR AN ÖNCE DÜZELTİLMEDİR'

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a verdiği yazılı soru önergesiyle şiddet gören doktor ve hastane çalışanlarının durumunu soran CHP Denizli Milletvekili, CHP Yönetim Kurulu Üyesi Melike Basmacı, hastaneler politikasının bir an önce düzeltilmesi gerektiğinden söz etti.

CHP Denizli Milletvekili, CHP Yönetim Kurulu Üyesi Melike Basmacı, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a verdiği yazılı soru önergesiyle şiddet gören doktor ve hastane çalışanlarının durumunu sordu. Basmacı; “Hastanelerde şifa dağıtan doktorların ve hastane çalışanlarının uzun çalışma saatleri, elverişsiz ortamda çalışmaları bir tarafa birde hasta yakınlarından şiddet görmektedirler. Araştırmalara göre son yıllarda doktor ve sağlık çalışanlarına uygulanan fiziksel ve sözlü şiddet tırmanış göstermiş durumda. AKP hükümeti yetkilileri sağlıkta çığır açtıklarını iddia ediyorlar, hastanelerin kapasite, ekipman ve sayıca çalışan yetersizliği, hastane çalışanlarının zor şartlarda ve uzun saatlerde çalışmaları, hem sağlık çalışanlarını yıpratmakta ve motivasyonunu azaltmaktadır. Hem de hasta yakınlarını canından bezdirmektedir. Uygulanan yanlış sağlık politikalarının sonucunda bir takım olumsuz durumlar meydana geliyor, bu hem hastaları mağdur ediyor hem sağlık çalışanları açısından tehlikeli durumlara yol açabiliyor” dedi

“HASTANELER POLİTİKASI BİR AN ÖNCE DÜZELTİLMEDİR”
Öte yandan hastaların, günler aylar süren muayene işlemlerinden dolayı özel hastanelere yönlendiğini belirten Basmacı, “Özel hastaneler de çoğu zaman tıpkı işletmeci, tüccar edasıyla hareket etmektedirler olan her türlü hasta vatandaşa ve sağlık çalışanlarına olmaktadır” dedi. Konunun köküne inilmesi gerekliliğinin altını çizen basmacı, “hastaneler politikası bir an önce düzeltilmedir. Hem hastaların hem de sağlık çalışanlarının mağdur olması engellenmelidir” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER