HAY-KOOP’tan tarım sigortası ve ‘İMECE’ kart eğitimi

Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP), üyelerine Tarsim Hayvan Hayat Sigortaları Hasar Birim Müdür Yardımcısı Elif Yüce tarafından ‘Tarsim Hayvan Sigortaları’ ve İş Bankası’nın çiftçilere yönelik yeni hizmeti olan ‘İmece Kart’ hakkında bilgi verildi.

HAY-KOOP’tan tarım sigortası ve ‘İMECE’ kart eğitimi

Denizli’de 141tarımsal amaçlı kooperatifin üyesi olduğu 17 bin 230 ortağı bulunan Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP), üyelerine Tarsim Hayvan Hayat Sigortaları Hasar Birim Müdür Yardımcısı Elif Yüce tarafından ‘Tarsim Hayvan Sigortaları’ ve İş Bankası’nın çiftçilere yönelik yeni hizmeti olan ‘İmece Kart’ hakkında bilgi verildi. HAY-KOOP Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim toplantısına; (HAY-KOOP) Başkanı Mehmet Varol, Türkiye İş Bankası Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Murat Ünver, Anadolu Sigorta Tarım Sigortaları Yöneticisi Mustafa Çelikbilek, kooperatif başkanları ve kooperatif ortağı üreticiler katıldı.

“MUTLAKA SİGORTA YAPTIRIN”

Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi (TARSİM)’in bitkisel ürün sigortaları, sera sigortası, büyükbaş hayvan hayat sigortası, küçükbaş hayvan hayat sigortası, su ürünleri hayat sigortası, kümes hayvanları hayat sigortası ve arıcılık (arılı kovan) sigortası başlıkları altında üreticinin ve çiftçinin yanında olduğunu anlatan TARSİM Hayvan Hayat Sigortaları Hasar Birim Müdür Yardımcısı Elif Yüce, “Denizli’nin en büyük üretici kooperatifinde olmaktan mutluyuz. Salondaki herkes büyük baş hayvan üretimiyle ilgili çalışmalar yapıyor. Üreticimizin emeğinin zayi olmaması, oluşabilecek bir zarar veya istenmeyen bir durumda kaybın tam, eksiksiz ve kısa sürede geri ödenmesiyle ilgili konuları konuşmak için geldik. TARSİM altında oluşturulan Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası kapsamıyla ilgili olarak süt sığırları mandalar ve erkek besi sığırları sigorta kapsamına giriyor. Küçük ücretlerle yaptırılacak sigorta poliçeleri sayesinde üreticilerimiz, besicilerimiz, bulaşıcı hastalıklardan, yangınlara, ani ölümlerden, yavru atmalara, hırsızlıktan, gebelik, doğum, cerrahi müdahaleye kadar birçok konuda zararını karşılayabiliyor. Bunun için tek şart, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemine kayıtlı olmak ve zamanında poliçe yaptırmak” dedi.

İMECE KART ÇİFTÇİNİN YANINDA

Toplantının son bölümünde İş Bankası tarafından çiftçiler ve üreticiler için yeni hazırlanan ‘İmece Kart’ ile ilgili olarak ta bilgiler veren Yüce, “Bankamızın yeni hizmeti İmece Kart, tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan tohum, fide, gübre, zirai ilaç, mazot (akaryakıt), yem, tarımsal ekipman gibi harcamaların finansmanı amacıyla, üreticilere tahsis edilen tarımsal kredinin kullanımını sağlayan ve Bankamatik kartı olarak da kullanılabilen bir karttır. Bu karta bağlı olarak tahsis edilen tarımsal kredilerde kullanıcısına birçok avantaj sağlıyor. Bunlardan bazıları İmece Kart sahibine öncelikle Bankamızca Tarımsal Kredi tahsis edilir. İmece Kart ile Bankamız İmece Kart anlaşmalı üye işyerlerinden yapılacak tarımsal girdi alışverişlerinde üreticilere faizsiz dönemli alışveriş imkanı sağlar. İmece Kart'ın sunduğu esnek vade yapısı sayesinde, karta bağlı tarımsal kredinin vadesi hasat dönemine uygun olacak şekilde azami bir yıl olarak belirlenebilir. Alışveriş tutarının faizsiz dönem içerisinde veya faizsiz dönemin bitiminde ödenmesi halinde faiz uygulanmaz. Alışveriş tutarı, kart sahibine tahsis edilmiş olan İmece Kart kredisinden karşılanır. Puan avantajı sağlayan İmece Kart anlaşmalı ve puan avantajı sağlayan üye işyerlerinden yapılacak mazot dışındaki alışverişlerde, işlem tutarları üzerinden İmece Puan kazanma fırsatı sağlar. Kazanılan bu puanlar yine İmece Kart anlaşmalı üye işyerlerinde yapılacak alışverişlerde kullanılabilir. İmece Kart ile tüm şubelerimizden 6 ay faizsiz dönem ve hasatta geri ödeme avantajıyla Tarsim sigortası yapılabilir. İmece Kart aynı zamanda Bankamatik Kartı özelliklerine de sahip. İmece Kart sahipleri, kartın Bankamatik özelliği sayesinde Türkiye'nin her yerinde 7 gün, 24 saat yaygın Bankamatik ağını kullanarak para çekme, para yatırma, bakiye öğrenme, havale, fatura ödeme, yatırım işlemleri, gibi tüm hizmetlerden yararlanabilirler” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER