HAY- KOOP’TAN ÜYELERİNE BÜYÜK DESTEK

Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP) üyeleri için hazırladığı sosyal projelerle ekonomik destek sağlıyor.

HAY- KOOP’TAN ÜYELERİNE BÜYÜK DESTEK

Denizli’de 141 tarımsal amaçlı kooperatifin üyesi olduğu 17 bin 230 ortağı bulunan Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP), üyeleri için hazırladığı sosyal projelerle ekonomik destek sağlıyor. Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Varol, ‘Sosyal Proje’ kapsamında yerel ve ulusal firmalarla indirim anlaşmaları yapıyor. Kooperatifle protokol imzalayan firmalar, ‘HAY-KOOP’ kartı taşıyan üyelere yüzde 30’lara varan oranlarda indirimler yapıyor. Bu güne kadar yerli ve ulusal sekiz firmayla indirim protokolü imzaladıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Varol, son olarak da Özelerdem SRC ve Psikoteknik’le protokol imzaladı. İmza töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Varol, kurum ve kuruluşlarla yaptıkları protokoller kapsamında hizmet alan üyelerin ceplerinden daha az para çıktığını söyledi. Özel hastaneler, diş hastanesi, akaryakıt istasyonu, Türkiye’nin en büyük marketlerinden biriyle indirim protokolü imzaladıklarını belirten Varol, “Genellikle kırsal bölgelerde süt üretimi yapan ortaklarımızın büyük bölümü ticari araç kullanıyor. Bu ticari araçların kullanımıyla ilgili alınması zorunlu SRC belgeleri var. Üyelerimiz için bizde ilimizde ve çevre illerde hizmet veren Özelerdem SRC ve Psikoteknik ile anlaşmaya vardık. İmzaladığımız protokol gereği üyelerimiz ortaklarımız ve birinci derece yakınları SRC belgesi alımında büyük kolaylık yaşayacak” dedi.

PROTOKOL İMZALANDI
Özelerdem Kurum Müdürü Bülent Genç’te, Denizli ve çevre illerde başarı oranı yüzde 70-80 oranıyla kursiyerlere eğitim verdiklerini söyledi. Ticari araç kullananların yasal olarak SRC belgelerini almaları gerektiğine dikkat çeken Müdür Genç, “SRC belgelerini almak çok kolay. Ancak ihmal edilir ve belgesiz trafikte yakalanırsanız para cezası var. Kooperatifimizle imzaladığımız protokol gereği ortaklara eğitim verip sınava hazırlayacağız. SRC ve psikoteknik eğitimi alacaklar bizimle görüşmeden karar vermesin” dedi. Konuşmaların ardından protokol Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Varol ve Özelerdem Kurum Müdürü Bülent Genç arasında imzalandı. Protokol töreninde Birlik Müdürü Tolga Tanrıverdi, Danışman Prof. Dr Salahattin Kumlu, Ziraat Mühendisi Halil Can, Kamu Desteklemeleri Yasin Kızılyar, Özelerdem SRC ve Psikoteknik Kurucusu Faruk Ali Özkaya hazır bulundu.

 HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211