'HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR' SÖZÜ, SARAYKÖY'DE HAYAT BULDU

'HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR' SÖZÜ, SARAYKÖY'DE HAYAT BULDU

Sarayköy Belediyesi tarafından inşa edilen Kültür Merkezi ve Atatürk Mahalle Parkı açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve yüzlerce Sarayköylünün katılımıyla gerçekleştirildi.  

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 2014 yılında söz verdiği prestij projeler tek tek hizmete geçiyor. Denizli’nin en modern yapılarından birisi olan, hatta Ünlü Oyuncu Turgay Tanülkü’nün dikkatini çektiği Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi ile Atatürk Mahallesi’nde oturan vatandaşların yıllardır özlemle beklediği park görkemli bir açılış ile hizmete girdi. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen açılış törenine; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  

“YAPACAKSAK EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ, ÇIKACAKSAK EN YUKARIYA ÇIKACAĞIZ” 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açıklama yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy 4 yıl önce başka şehirlerin hayata geçirdiği büyük projelere ve hizmetlere bakarken şimdi hizmetleriyle kıskanılan, elle gösterilen, bir ilçe bir şehir haline geldi. Biz bu hizmet yoluna çıkarken ‘Yapacaksak en iyisini yapacağız, çıkacaksak en yukarıya çıkacağız’ dedik. 30 Mart’tan bu yana bu mazlum tarihimizi hizmetlerle birlikte indirdik. Hızla büyüyen Sarayköy’ü geliştiren hizmetlerimiz var. Hükümetimizin ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle Sarayköy ihya ve rehabilite aşamasında” dedi.

“İLÇEMİZDE YAPILACAK ETKİNLİKLER KÜLTÜR MERKEZİMİZDE GERÇEKLEŞECEK”
Başkan Özbaş, “Atatürk Mahallemiz Sarayköy’ün en kalabalık mahallelerinden birisi ve bir tane bile yeşil alan bırakılmamıştır. Bir arsa vardı, Hacıbektaş Veli Kültür Derneği’ne ait. 20-30 yıllık bir arsaydı ve kamulaştırılamamıştı. Hacıbektaş Veli Kültür Derneği ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ı buluşturduk. Onlarda Denizli’de bir cemevi yapacak arsa istiyorlardı. Sayın Belediye Başkanımız Osman Zolan bize yardımcı oldu. Buradaki arsamızı büyükşehir aldı, ardından bize devretti. Hacıbektaş Veli Kültür Derneği’ne Denizli’den bir arsa verdi. Atatürk Mahallemizdeki 1500 metre kare arsamızı tam donanımla bir park haline getirdik” diye konuştu. Başkan Özbaş, “Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezimiz ise ilçemizin bir başka gözdesi oldu. Artık ilçemizde yapılacak kültürel ve sanatsal etkinlikler onlara yakışır bir alanda kültür merkezimizde gerçekleşecek” diye konuştu. 

“SARAYKÖY’DE GİRİLMEDİK MAHALLE BIRAKMADIK” 

Sarayköy’ün hizmete susamış bir ilçe olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, “Sarayköy hizmete susamıştı. Aradan geçen 4 senede hep daha fazlasıyla Sarayköy’de hizmetlerimizi yerine getirdik. İlk ilçe garajını ve ilk itfaiye hizmet binamızı Sarayköy’e açtık. Sarayköy’de girilmedik mahalle bırakmadık. İlk kez sıcak asfalt ile tanışan mahallelerimiz oldu. Sarayköy’ün altını üstüne getirdik. Size şu sözü veriyoruz. Alt yapı bittiğinde Sarayköy’ün caddeleri Denizli’deki standartlarla aynı olacak. Atık su arıtma tesisimiz de bitmek üzere. Pek çok projemiz var.   Bu güzel Kültür Merkezi ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

“HAYIRLI OLSUN”
Sarayköy’ün hem yeşil alan hem de çok güzel tam donanımlı bir kültür merkezi kazandığını söyleyen Vali Hasan Karahan, , “Bu güzel Kültür Merkezimizi huzur içinde kültürde, sanatta, müzikte, edebiyatta dolu dolu kullanmak nasip olur. Hayırlı olsun” diye konuştu.

“SARAYKÖY NE İSTEDİYSE HİÇBİR ZAMAN GERİ ÇEVİRMEDİK”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Bugüne kadar Sarayköy ne istediyse hiçbir zaman geri çevirmedik. Başkanımız bize her geldiğinde ‘Sarayköylüler istediğiyse elimizden gelenin en iyisini yapalım’ dedik ve her şeyini yaptık. Biz bu milletin malını, imkan ve kaynaklarını kendimize emanet olarak gördük. Milletin her kuruşunu en verimli şekilde harcamaya çalıştık. Bu güzel Kültür Merkezi’ni 4 sene önce hayal edebilir miydik, hayal edilmezdi. Geç olsun, güç olmasın. Şimdi Ahmet Bey kardeşimiz heyecanıyla, aşkıyla hizmet ediyor. Bu şehir 2014 yılında verilen bir kararla bu hale geldi. Şehrin alt yapısı, üst yapısı, spor, kültür alanları aklınıza gelebilecek her şeyi değişti. Sarayköy adına çok güzel işler olmuş. Hiçbir şey yapmayanlar hiç hata yapmazlar. İş olursa toz olur, çamur olur ama sonunda her şey güzel olur” şeklinde ifade etti. Kültür Merkezi ve Atatürk Mahallesi’ne yapılan parkın hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından Başkan Özbaş, Bakan Zeybekci’ye ilçenin kahramanlık mücadelesini temsil eden efe heykelinin sulu boya ile çizilmiş tablosunu hediye etti. Daha sonra il ve ilçe protokolü sahneye çıkarak açılış kurdelesini kesti.

SARAYKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ

Bala Mahallesi’ne 6 Milyon liraya inşa edilen Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde 330 kişilik sinema, tiyatro, nikah ve toplantı salonu, kütüphane, fuaye, sergi salonu, fotoğraf stüdyosu, eğitim ve dans okulu, atölye ile otopark yer alıyor. Atatürk Mahallesi’nin yıllardır özlem duyduğu park içerisinde çocukların eğlenmesi için modern oyun grupları yerleştirildi. Vatandaşlar içinde dinlenme alanlarına ver verildi. Çevri düzenleme ile dikkatleri üzerine geçen park mahalle halkının gözde mekanı haline geldi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER