“Hayat boyu öğrenme; okul kademelerinden ibaret değildir”

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Hayat Boyu Öğrenme demek; yalnızca okul kademelerinden ibaret değildir. Hayat boyu öğrenme toplumun hepsinin eğitimi demektir” dedi

“Hayat boyu öğrenme; okul kademelerinden ibaret değildir”

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıya; il genelindeki halk eğitim müdürleri, daire müdürleri ve temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Müdür Oğuz “Eğitimciler olarak esas hedefimiz; çocuklarımızın, halkımızın ve bütün toplumun bireyler nezdinde en iyi şekilde eğitim almasıdır. Hayat boyu öğrenmenin içeriğini tüm alt başlıklarıyla beraber 2023 Vizyon Belgemiz doğrultusunda hedeflerimize ilerliyoruz. Hedeflerimize ulşamak için de Denizli olarak sivil toplum kuruluşları ve yerel yöneticilerimizle sağlayacağımız iş birlikleri bizler için çok değerli olacaktır. Aynı duyguya ve aynı heyecana ortak olduğumuz iş birlikleri sayesinde projeleri hayata geçirebildiğimiz takdirde hayat boyu öğrenme de zirveye ulaşmış oluruz. Hayat boyu öğrenme demek; yalnızca okul kademelerinden ibaret değildir. Hayat boyu öğrenme; toplumun hepsinin eğitimi demektir. Sizlerle birlikte dur durak bilmeden sahanın her yerinde en güncel konularda kurslar açacağız. Yılsonunda yıl boyunca yaptığımız faaliyetleri görüyor ve değerlendiriyoruz. Yılsonu sergilerinin göz kamaştırdığını içtenlikle söylemeliyim. Şu ana kadar yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sahip olduğumuz bu genç ve çalışkan kadromuzla enerjisi yüksek dinamik kurumlarımız var” dedi.

İŞTE TOPLANTIDAN ÇIKAN KARARLAR!

Toplantı sonunda komisyon tarafından; İhtiyaç ve talepler doğrultusunda mesleki, sosyal ve kültürel alanda kursların düzenlenmesine devam edilmesine, İşkur başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde açılmış olan kurslara yenilerinin eklenmesi ve bölge halkının söz konusu kurslara yönlendirme ve teşvik edilmesine, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi kurslarının tüm öğrenci ve velilere verilecek şekilde devam etmesine, Hayat Boyu Öğrenme Kültürünün geliştirilmesine yönelik farkındalık çalışmaları yapılmasına devam edilmesine, Aile eğitimi kurslarına daha fazla yer verilmesine, Hayat Boyu Öğrenme kapsamında AB Projeleri hazırlanması, hareketliliğin arttırılmasına yönelik çalışmalara devam edilmesine karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER