“Hayat kurtarmak senin kanında var”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Dağ Arama Kurtarma Öğrenci Topluluğu (DAK) kan ve kök hücre bağışının önemi ve sürekliliğini arttırmak adına düzenlediği ‘Kurtarmak Senin Kanında Var’ adlı projeyi hayata geçirdi.

“Hayat kurtarmak senin kanında var”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Dağ Arama Kurtarma Öğrenci Topluluğu (DAK), gerçekleştirdiği ‘Kurtarmak Senin Kanında Var’ adlı proje kapsamında kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Proje hakkında açıklama yapan DAK Topluluğu Başkanı Fatih Burak Kahraman, “Her anlamda hayat kurtarmanın farkında olan PAÜ Dağ Arama ve Kurtarma Topluluğu olarak bu proje ile kan ve kök hücre bağışının önemi ve sürekliliğini arttırmak adına bir farkındalık oluşturmayı amaçladık. Bu projemizde bizlere destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere PAÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Fatih Mehmet Demir’e, Türk Kızılayı’na, PAÜ Hayal Perdemiz Oyuncularına, PAÜ Tarih Topluluğu’na, PAÜ Girişimcilik ve Politika Topluluğu’na ve DEGEM’e teşekkür eder, afetsiz günler dileriz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211