Haydi Denizli, minik Öykü’ye umut ol!

Nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı koyulan ve ilik nakli olmayı bekleyen İzmirli 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı’yı hayata bağlayacak ilik hala bulunamadı. Öykü’nün hayatta kalabilmesi için tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de yarın 12.00 ile 17.00 saatleri arasında Çınar Kızılay Kan Merkezi’nde kök hücre bağışı yapılacak.

Haydi Denizli, minik Öykü’ye umut ol!

İzmir'de yaşayan Çağdaş- Eylem Yazıcı çiftinin kızları Öykü Arin, mart ayında sık sık hastalanmaya başladı. Yazıcı ailesi, tanı koyulamadığı için sürekli farklı doktorlara gitti. Bu sırada ağır antibiyotik tedavileri gören minik Öykü Arin'e Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hematoloji Ana Bilim Dalı'nda, Nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi tanısı koyuldu ve ilik arayışına başlandı. Yazıcı ailesinin yakınları da sosyal medya üzerinden 'Öykü Arin'e umut ol' adıyla kampanya başlattı.

HAYDİ DENİZLİ ÖYKÜ ARİN’E UMUT OL!

İlik nakli olmayı bekleyen Öykü Arin için başlatılan kök hücre kampanyasına Denizli de destek olacak. ‘Haydi Denizli Öykü Arin’e Umut Ol!’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında; 19 Ocak Cumartesi Günü saat; 12.00 – 17.00 saatleri arasında Çınar Kızılay Kan Bağışı noktasında ve Bayramyeri Meydanı’nda kan bağışı yapılabilecek.

FERHAT SOLKOL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER