Hayırsever Kımıl Ailesine vefa gecesi

Yaptıkları bağışlarla Denizli’nin eğitim camiasına 2 okul ve bir pansiyon kazandıran Kımıl ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda ‘Vefa Gecesi’ düzenlendi.

Hayırsever Kımıl Ailesine vefa gecesi

Denizli’nin eğitim camiasına 2 okul ve bir pansiyon kazandıran Kımıl ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Vefa Gecesi’ düzenlendi. Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen geceye; Merhum Yaşar Kımıl’ın eşi Fatma Kımıl ve ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, okul müdürleri ve davetliler katıldı. Yaşar Kımıl Fen Lisesi, Güney Yaşar Kımıl İlkokulu ve Güney Fatma Kımıl Öğrenci Pansiyonunu eğitime kazandıran Kımıl Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, Yaşar Kımıl Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Ayten Hançer, saz çalarak söylediği türkü ile müzik dinletisi yaptı.

“YAŞAR AMCAMIZ MÜTEVAZI BİR İŞ ADAMI VE EĞİTİM AŞIĞI İDİ”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Hayırseverimiz Yaşar Kımıl’a Allah rahmet eylesin. Kızları Merhume Sevinç Kımıl’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Merhum Yaşar Amcamız mütevazı bir iş adamı ve eğitim aşığı idi. Sağlığında kendisini yakından tanıma şansına sahip oldum. Kendisi eğitime uzun yıllar büyük katkılarda bulundu. Kımıl Ailesi doğduğu ve doyduğu toprakları nitelikli ve modern eğitim yuvaları ile donattı. Gelecek nesilleri yetiştirme heyecanı var. Gönül zenginliği var. Bu memleketin çocukları ve gençleri sizlere minnettar” dedi.

“BU ETKİNLİKLERİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM”

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Vefa gecelerimizin amacı topluma ve insanlığa güzel iş yapan değerli hayırseverlerimize olan teşekkürlerimizi iletmektir. Hayırseverlerimizle bir araya gelerek güzel organizasyonlarımız oluyor. Bu etkinliklerin devam etmesini diliyorum. Merhum Yaşar Amcamız eserleri, evlatları, hatıraları ve inanıyorum ki ruhaniyeti ile her zaman aramızda. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Denizlimizde birbirinden değerli hayırseverimiz var. Kımıl ailesinin de hayır işlerinin her zaman olduğu gibi bundan sonrada devam edeceğine inanıyorum. Merhum Yaşar Kımıl Amcamızın değerli eşleri Fatma Kımıl annemize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi. Vali Karahan, gecede başta Fatma Kımıl olmak üzere Kımıl ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211