'HAYLA FEVRİ KARAR VERDİ, İSTİFASINI GERİ ALMALIDIR'

'HAYLA FEVRİ KARAR VERDİ, İSTİFASINI GERİ ALMALIDIR'

Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla’nın istifasının ardından AK Parti kanadından ilk yorum geldi. İl Başkan Vekili Yusuf İzzet Ayhan, “Hayla fevri bir çıkış yaptı. İstifasını geri almalıdır” dedi

Dün akşam saatlerinde Berna Öztürk’ün Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine vekillikten asaleten atanmasının ardından Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Bu haber gündeme bomba gibi düştü. Erkan Hayla, “Berna Öztürk’ün genel sekreterliğe asaleten atanması bardağı taşıran son damlaydı” derken, istifayla ilgili AK Parti’den ilk yorum geldi. Başkan Vekili Yusuf İzzet Ayhan, “Başkan Erkan Hayla ani bir karar verdi. Dün akşam saatlerinde telefon açıp, istifa ettiğini açıkladı. Elimize ulaşan istifa dilekçesi yok. Hayla fevri hareket etmiştir. Hiç düşünmeden, ani bir karar vermiştir” dedi.

Bürokratik bir atamayı gerekçe göstererek hiç kimsenin istifa etme lüksünün olamayacağını, bir tek belediye başkanının istekleri doğrultusunda hareket edilemeyeceğini söyleyen Ayhan, “Bu partinin Yürütme Kurulu, Yönetim kurulu, Milletvekilleri, Kadın Kolları, Gençlik kolları organları var. Ortak istişare edilir ve bürokrat ataması yapılır. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine kimin atanacağına bir tek belediye başkanı karar veremez. Fevri hareket eden Erkan Hayla’nın istifa kararından dönmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221