Hayvan dostları ‘Denizli Pati Festivali’nde buluşuyor

Pamukkale Belediyesi, ‘Denizli Pati Festivali’ ile tüm hayvan dostlarını bir araya getiriyor. Belediye Başkanı Avni Örki, “Sokak hayvanlarımızın tedavisine ve mama ihtiyaçlarına destek olmak amaçlı düzenlediğimiz etkinliğimize tüm hayvan dostlarını bekliyoruz” dedi.

Hayvan dostları ‘Denizli Pati Festivali’nde buluşuyor

Pamukkale Belediyesi ile Sempati Hayvanları Koruma Derneği iş birliği ile düzenlenecek olan ‘Denizli Pati Festivali’nde elde edilen gelirler, sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyaçlarını karşılamada kullanılacak. Tüm hayvan dostlarıyla birlikte, çocukların hayvanlarla dost olup, oyun havuzunda eğlenerek, çeşitli ikramlarla keyifli bir gün geçirebilecekleri ‘Denizli Pati Festivali’, 21 Temmuz 2019 Pazar günü, 14.00-19.30 saatleri arasında Kınıklı Mahallesi 6007 Sokak (Mimarlar Sokak’ta) bulunan AKUT Park’ta eski adıyla Saklı Bahçe’de düzenlenecek. Köpekler için stil ve diğer yarışmaların da olacağı festivalde, yarışmalara katılmak isteyen katılımcıların etkinlik öncesinde Sempati Hayvanları Koruma Derneği’ne kayıtlarına yaptırmaları gerekiyor. Can dost sahiplenmek isteyen hayvan dostları için standın da olacağı, girişlerin ücretsiz olduğu festival tüm Denizli halkına açık olacak.

“ÇOCUKLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAMAK ÖNEMLİ”

Etkinlikte çocuklar için oyun parklarının kurulacağını belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak önemli. Hayvan dostlarının bir araya gelerek eğlenerek, sokak hayvanlarımıza yardımcı olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Hayvan haklarına ilişkin farkındalık yaratmak ve çocuklarımızı hayvan sevgisini aşılama fırsatını da bulacağımız etkinliğimize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER