Hayvan Dostları ‘Pati Festivali’nde Buluştu

Pamukkale Belediyesi ve Sempati Hayvanları Koruma Derneği iş birliğinde AKUT Park’ta ‘Denizli Pati Festivali’ düzenlendi. Hayvanseverlerin bir araya geldiği festivalde renkli anlar yaşanırken, festivalden elde edilen gelirler sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyaçlarını karşılamada kullanılacak.

Pamukkale Belediyesi bir ilke daha imza atarak Sempati Hayvanları Koruma Derneği ile birlikte ‘Denizli Pati Festivali’ni düzenledi. AKUT Park’ta gerçekleştirilen festivale hayvanseverler birbirinden sevimli köpekleriyle katıldı. Festival kapsamında düzenlenen köpek stil yarışması renkli görüntüler oluşturdu. Etkinliğe katılan çocuklar kendileri için oluşturulan oyun parklarında eğlenirken, hayvanseverler festivalin tadını doyasıya çıkardı.

“HAYVAN DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ”

İlkini düzenledikleri Pati Festivali’ne dair açıklamalarda bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki; “Biz hayvan dostlarımızla birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Hayvanlar bizimle birlikte yaşamaya hazırlar. Ancak bizim biraz daha gayret göstermemiz gerekiyor. Hayvan sahibi olmanın, beslemenin sorumlulukları var. Hayvansever dostlarımız hayvanlarla iletişim kurup, çeşitli zorlukları yaşayınca onlardan ayrılmayı düşünmemeli. Bizler de can dostlarımızı ve hayvanseverlerimizi buluşturacağımız, sokak hayvanlarına da destek sağlayabileceğimiz bir festival düzenledik. Katılım oldukça güzel… Gelecek yıllarda festivalimiz daha da güzel olacak” dedi.

GELİRLER SOKAK HAYVANLARININ TEDAVİSİNDE KULLANILACAK

Festival alanında kurulan stantlarda el emeği göz nuru ürünler satışa sunuldu. Sempati Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nazlı Yılmaz ise Denizli’de sokak hayvanlarının tedavisi için yeterli imkanların olmadığını, festivalden elde edilecek gelirin sokak hayvanlarının tedavisine ve mama ihtiyaçlarını karşılamada kullanılacağı belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER