Heimtextil 2020’ye Denizli damgası

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı, Almanya’nın Frankfurt kentinde kapılarını dünyaya açtı. Messe Frankfurt’ta ziyaretçilerini ağırlayan Heimtextil 2020’ye katılan 71 firma ile Denizli adeta fuara damga vurdu.

Heimtextil 2020’ye Denizli damgası

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı, 7 Ocak itibariyle kapılarını dünyaya açtı. Almanya’nın Frankfurt kentindeki Messe Frankfurt’ta misafirlerini ağırlayan Heimtextil 2020’ye Türkiye’den yaklaşık 280 tekstil firması katıldı. Tekstilin başkenti Denizli’den 71 firma fuara katılarak, stant açtı. Her 4 Türk firmasından birinin Denizlili olduğu fuarda adeta Denizli rüzgarı esiyor. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Almanya’ya giderek Denizli firmalarını ziyaret etti.

“DENİZLİ FİRMALARIMIZI BURADA GÖRMEK BİZLERİN GÖĞSÜNÜ KABARTIYOR”

Heimtextil 2020 Fuarı’na Denizli’den katılan ve stant açan firmalarımızı ziyaret etmek üzere Almanya’da olduğunun altını çizen Milletvekili Şahin Tin; “Dünyaya kapılarını açan Heimtextil 2020 Fuarı’nda ev tekstili alanındaki yenilikler, yeni trendler ve sezonun dikkat çekici ürünleri sergileniyor. Denizli firmalarımızın geliştirdiği birbirinden güzel ve farklı ürünleri burada görmek bizlerin göğsünü kabartıyor ve gururlandırıyor. Yepyeni ürünlerini önceki fuarlarda bağlantı kurdukları müşteriler ve yeni müşterileriyle buluşturan sektörün öncüsü iş insanlarımızın dünyanın dört bir yanına açılan ticaret kapılarının ev tekstil sektörü için son derece ümit vaat ettiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. Küresel ticarette yaşanan gerilimlere rağmen iş insanlarımızın sektörünü geliştirmek ve yeni pazarlarda yeni müşteriler bulmak için sarf ettiği efor verdiği emek, ülkemiz ticaretinin dinamiklerini harekete geçirmekte dünya ticaretindeki konumumuzu daha iyi noktalara taşımaktadır” dedi.

“YOLUMUZA DAHA GÜÇLÜ DEVAM EDİYORUZ”

Milletvekili Şahin Tin, şunları aktardı: “Ticari gerilimlerin her geçen gün daha da arttığı, küresel daralmanın ve ticari savaşların daha da yoğunlaştığı günümüzde büyüme trendini korumak ve dünya ekonomisinde kalıcı bir iz bırakmak elbette kolay değil. Bizler bu süreçlerde iş insanlarımıza daha da güçlü destek olacağız. Ülkeler arası ticarette her gün yeni kararlar alınıyor, çok sayıda ülke karşılıklı sınırlamalar ortaya koyuyor. Biz de Türkiye olarak çeşitli ülkelerle ticaretin kolaylaştırıcı adımlarını atıyor, önlemler alıyor, ciddi kararlara imza atıyoruz. Daha güçlü yolumuza devam ediyoruz.”

“FİRMALARIMIZIN FUARA DAMGASINI VURDUĞUNU GÖRMEK SEVİNDİRİCİ”

Fuarda Denizli rüzgarının estiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Heimtextil 2020 fuarının ilk gününde Denizlili firmalarımızın fuara damgasını vurduğunu görmek son derece sevindirici. Denizli’den fuara katılan firmalarımızı tek tek ziyaretimizde beklentilerinin yüksek olduğunu gördük. Umarım beklentilerine ulaşırlar yeni pazarlara kavuşurlar. Fuar alanında ilk gün yaptığımız ziyaretlerde Denizli'mizin tekstilde dünya markası olduğuna bir kez daha tanıklık ettik. Bu değerimizi yaşatmak ve daha iyi noktalara taşımak için sanayicilerimizle birlikte yürümeye kararlıyız. Her platformda iş insanlarımızın yanında olacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER