“HEİMTEXTİL FUAR’NA KATILACAK HER 4 TÜRK FİRMASININ BİRİ DENİZLİLİ”

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, bu yıl 48’inci kez kapılarını dünyaya açacak olan ve dünyanın en büyük uluslararası ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Frankfurt 2019’na; Denizli’den 71 firmanın katılacağının altını çizerek, “Her 4 Türk firmasından biri Denizlili” dedi.

“HEİMTEXTİL FUAR’NA KATILACAK HER 4 TÜRK FİRMASININ BİRİ DENİZLİLİ”

Denizli tekstil firmaları, Almanya’nın Frankfurt (Messe Frankfurt) kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük Uluslararası Ev Tekstil Fuarı konumunda olan Heimtextil 2019’a hazırlanıyor. 2019’un ilk ev tekstil fuarı özelliği taşıyan ve bu yıl 48’inci kes kapılarını dünyaya aralayacak olan fuara yaklaşık 280 Türki firması katılacak. 8 - 11 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Heimtextil 2019’a Denizli’den 71 firma katılarak stant açacak. DRT Denizli Televizyonunda yayınlanan ‘Haberin Merkezi’ programına konuk olan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, fuar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Memişoğlu, “Heimtextil’de 280 civarında firma var. 71 tane Denizli’den firma var. Her 4 Türk firmasından biri Denizlili diyebiliriz. Diğer 4’te 3 daha çok Bursa’dan perde üreticileri ve Antep Bölgesi’nden bir miktar halıcı arkadaş var. Metrekare olarak biz onlara çok yakınız. 71 firmayız ama stant başı metrekarede onlardan fazlayız. Daha büyük ve daha güzel stantlar yapıyoruz” dedi.

“BU SENE HEİMTEXTİL’E 71 FİRMAMIZ GİDİYOR”

Geçtiğimiz yıl Denizli’den 65 firmanın katıldığının altını çizen Başkan Memişoğlu, “Bu sene Heimtextil’e 71 firmamız gidiyor. Heimtextil, dünyanın en büyük ev tekstili fuarı. Ben oraya ‘tekstilin içtiması’ diyorum. Dünyanın her yerinden insanlar geliyor. Her sene Ocağın 2’nci haftasında gerçekleşiyor. Bu sene Ocak Ayı’nın 8’inde açılıp 11’inde kapanacak. Denizlililerin önceden çadır gibi stantları vardı. O günle bugün arasında çok büyük farklar var. En küçük Türk standı bile artık öyle değil. Bunu gururla söyleyebiliriz. Biz daha önce 8’inci ve 9’uncu holdeydik. Bu sene o holleri havlu ve çarşafa kapattılar. Katın birini kapatarak perdecileri 8’e aldılar. Halıcıları 9’a aldılar. Çünkü halıcılar 5’inci hol vardı. 5’inci holü kapattılar. Hollerde yenileme yapacaklar.  ‘12’inci hol’ diye yeni yapılan bir hol var. Şimdi genellikle oraya toplanıldı. 54 Denizli firması 12 ve 1 holde. Orada Denizli kolonisi olacak. Asıl yoğunluğumuz orada. Kendi firmam adına benim de Heimtextil’de 14’üncü senem. Alıştığımız bir düzen vardı. Sanki fuara yeniden gidiyor gibiyiz. Aynı şey müşterilerde de olmaz diye umuyorum. Biz burada resmi görevimizde de üstümüze düşeni yapmaya çalıştık. Fuar idaresiyle 6’ıncı ayda bir toplantı yaptık. 9’uncu ayda fuarın ilk tertip edildiği Automechanika Fuarı’na giderek alanları gördük. Oradaki gidiş geliş yollarını gördük. Sonra insanları davet edebilmek için nerelerde olursak daha iyi yönlendirme yapabiliriz onlara baktık. O yerleri ve reklam panolarını talep ettik” diye konuştu.

“BİZ GÜZELİ DEVAM ETTİRMEKLE MÜKELLEFİZ”

Fuarda DENİB olarak ayrı bir stant açıldığının altını çizen Başkan Memişoğlu; şunları söyledi: “Biz ayrıyeten DENİB olarak da 5 – 6 yıldır ‘galeria’ dediğimiz biz nokta var. Orada 74 metre kare DENİB standımız oluyor. DENİB standında hem Denizli’den gelen hemşerilerimize onlara bir ev sahipliği yapabilecek bir alan haline getiriyoruz. Orada hizmet vermeye çalışıyoruz. Daha önceki arkadaşlarımız bunu düşünmüşler. Biz de güzeli devam ettirmekle mükellefiz. Üstüne bir şeyler de koyabilmeye çalışıyoruz. Bu sene ayrıyeten bir çalışmamız daha oldu. İstanbul’daki bu Türk Ev Tekstil Sanayicileri İş Adamları Derneği var (TETSİAD) onunla beraber aynı ajansı kullanarak beraber konsept belirledik. Böylece genel bir daha güçlü olsun. Onların ve bizim stantlarımızda ortak bazı çalışmalarımız oldu. Kısmet olursa daha verimli olur diye umuyorum”

ALPER PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211