Hem doğum gününü hem Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Denizli’nin Bekilli İlçesi’nde yaşayan ve 29 Ekim 1923 tarihinde doğan Sıdıka Yağcıoğlu, hem doğum gününü hem de Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Atatürk’ü gördüğü zamanı paylaşan 96 yaşındaki Yağcıoğlu, “Civan gibi bir adamdı. Masmavi gözleri vardı. Başımı okşadı. Bana ‘İnşallah uzun bir ömrün olur’ demişti.” diye konuştu.

Tüm Türkiye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlanırken, Denizli’nin Bekilli İlçesi’nde yaşayan Sıdıka Yağcıoğlu, çifte kutlama yaptı. 29 Ekim 1923 tarihinde doğan ve cumhuriyet ile aynı yaşta olan 96 yaşındaki Yağcıoğlu, tedavi gördüğü Denipol Hastanesi’ndeki odasında ve hemşeriler ile Doktoru Genel Cerrah Uğur Kulalı ile birlikte kutladı. Dedesinin Bekilli’de ilk belediye başkanı olduğunu belirten Sıdıka Yağcıoğlu’nun 70 yaşındaki kızı Havva Sarı, 15 yaşında annesinin Mustafa Kemal Atatürk’ü gördüğünü söyledi.

“ Atatürk, ‘İnşallah uzun bir ömrün olur’ demişti”

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’le karşılaştığı anısını paylaşan Sıdıka Nine, “Civan gibi bir adamdı. Masmavi gözleri vardı. Başımı okşadı. Bana, ‘İnşallah uzun bir ömrün olur’ demişti” diye konuştu.

“SIDIKA TEYZE BİZİM ATAMIZ”

Yağcıoğlu’nun tedavisini üstlenen Denipol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Genel Cerrah Uğur Kulalı; “Sıdıka Teyze bizim Atamız. Atamıza hizmet etmek bizim için ayrı bir gurur. Türk olarak, memleketimize, bayrağımıza, toprağımıza, cumhuriyetimize sahip çıkmak bizim için ayrı bir gurur. Sıdıka Teyze’ye sağlığı konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda millet olmanın getirdiği kıvancı ve sevinci, Sıdıka Teyze’nin doğum günü ile yeniden kutlayacağız” dedi.

“İYİ BİR VATANDAŞ OLARAK YETİŞMİŞ”

Dr. Kulalı, “Allah ona Atatürk’ün söylediği gibi uzun ve sağlıklı bir ömür vermiş. İyi bir vatandaş olarak yetişmiş. İyi evlatlar yetiştirmiş. İnşallah bizde ona bayrağımızın bize verdiği güçle hem de doktor olmanın bize verdiği güçle, elimizden geldiği kadar tedavisini yaptık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER