'HEPİMİZ YEŞİL İÇİN'

'HEPİMİZ YEŞİL İÇİN'

‘AB İklim Eylem Haftası’ kapsamında Denizli Sanayi Odası (DSO) AB Bilgi Merkezi tarafından, “Birimiz Hepimiz, Hepimiz Yeşil İçin” isimli bir farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Denizli Sanayi Odası (DSO) AB Bilgi Merkezi tarafından, ‘AB İklim Eylem Haftası’ kapsamında, “Birimiz Hepimiz, Hepimiz Yeşil İçin” isimli bir farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinliğe; Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Azmi Koçoğlu, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katılımdı. İklim değişikliği ve çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratmak üzere bireysel eylemin önemini vurgulamak ve yerel düzeyde diyalog platformlarını arttırmak amaçlı düzenlenen etkinliğin açılışı konuşmasını DSO Başkanı Müjdat Keçeci yaptı. Keçeci’nin ardından Mustafa Korucu ve Ali Değirmenci; ‘iklim değişikliği ve AB İklim Haftası’ üzerine görüşlerini aktardı. Açılışın ardından, etkinliğe katılan protokol üyeleri, okul bahçesine iğde ağacı dikildi.

AKPINAR ‘İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ’ HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ
Ağaç dikiminin ardından, Bölgesel Çevre Merkezi (REC Türkiye) Uzmanları’ndan Pınar Akpınar’ın iklim değişikliği hakkında bilgilendirme yaptığı ve öğretmenlerin aktif katılımıyla bu konudaki çözüm önerilerinin tartışıldığı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştayda, ‘iklim değişikliği nedir, iklim değişikliğine karşı çözümler nelerdir, derslerde iklim değişikliğini nasıl anlatmalıyız’ konularına değinildi ve öğretmenlerin önerileri görüşüldü.  Çalıştayın sonunda okuldaki öğrencilere iklim değişikliğiyle mücadele konusuna dikkat çeken ve Fransız Büyükelçiliği işbirliği ile sağlanan “Demain/Yarın” isimli belgesel filmin gösterimi yapıldı.

ORTAK AKIL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Denizli AB Bilgi Merkezinin iklim değişikliğiyle mücadele konusunda farkındalık yaratmak üzerine gerçekleştirdiği etkinlikler, Denizli Sanayi Odası Meclis Salonu’nda kentin yerel yönetim temsilcilerinin, çevre konusunda aktif sivil toplum kuruluşlarının ve iklim değişikliği sorunuyla ilgili tüm paydaş kuruluşların katıldığı ortak akıl toplantısı ile devam etti. Denizli özelinde iklim değişikliğinin etkilerinin, iklim değişikliğiyle mücadele hususunda çözüm çalışmalarının etraflıca ele alındığı ve oluşturulabilecek potansiyel işbirliklerin ilk adımlarının atıldığı bu yerel diyalog platformuna yine REC Türkiye’den Uzman Pınar Akpınar moderatörlük yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER