“Hiç kimse yüce Türk milletine soykırım iftirası atamaz”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, HDP'li Garo Paylan’ın Ermeni Soykırımı’nın tanınması için TBMM’ye sunduğu kanun teklifine sert tepki göstererek; “Hiç kimse yüce Türk milletine soykırım iftirası atamaz” dedi.

“Hiç kimse yüce Türk milletine soykırım iftirası atamaz”

HDP’li milletvekili Garo Paylan’ın 22 Nisan’da Ermeni Soykırımı’nın tanınması için TBMM’ye sunduğu kanun teklifine sert bir tepki de MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’dan geldi. Türkiye’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Gazi Meclis’in 102’nci kuruluş yıl dönümünü kutlamaya hazırlanırken yapılan bu hıyanetin affedilemez olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “Hiç kimse yüce Türk milletine soykırım iftirası atamaz” dedi. TBMM çatısı altında yaşanan söz konusu aymazlığın ve fitneciliğin bedelinin çok ağır olacağını belirten Başkan Yılmaz, “Türk milletini tahrik etmek ve töhmet altında bırakmak için oynanan bu rezil oyun asla amacına ulaşamayacaktır. Bu Asala hayranları, PKK’nın uzantısı terör sözcüleri ve milletimizi soykırımcı olmakla suçlayanlar Türk siyasi hayatından silinip gidecektir” diye konuştu.

“ATALARIMIZ GİTTİĞİ HER YERE ADALET, REFAH VE HOŞGÖRÜ GÖTÜRMÜŞTÜR”

ABD’nin saygın 69 tarihçisinin 19 Mayıs 1985’te soykırım iddialarını reddettiğini anlatan Başkan Yılmaz, aslında tüm dünyanın soykırım yapılmadığını bildiğini, ancak Ermeni lobilerinin ayak oyunları ile Türkiye’yi zor duruma düşürmeye çalıştığını kaydederek; “Binlerce yıllık tarihi, şan ve şerefle dolu Türk milletini soykırım ile suçlamak densizliktir, hadsizliktir, cehalettir. Bir zamanlar 3 kıtaya hükmeden atalarımız gittiği her yere adalet, refah ve hoşgörü götürmüştür. Herkesin inancına, kültürüne saygı duymuştur” şeklinde konuştu. Soykırımın aksine 1. Dünya Savaşı döneminde Ermeni çeteler tarafından Türk milletine yönelik katliamlar yapıldığını; kadın, yaşlı, çocuk demeden acımasızca binlerce masumu hayattan kopardıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bu dönem yaşanılan büyük acılar tehciri zorunlu kılmış, bununla daha çok kan dökülmesinin, daha büyük acılar yaşanılmasının önüne geçilmiştir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER