Hisar Köy Attouda Turizm ve Yardımlaşma Derneği’nden Özbaş’a ziyaret

Sarayköy ilçesi Hisar Mahallesi’nde bulunan Attouda Antik Kenti için başlatılan yüzey araştırmalarında destek veren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a, Hisar Köy Attouda Turizm ve Yardımlaşma Derneği yönetimi teşekkür ziyaretinde bulundu.

Hisar Köy Attouda Turizm ve Yardımlaşma Derneği’nden Özbaş’a ziyaret

Sarayköy’ün önemli turizm adreslerinden birisi olan Attouda Antik Kenti’nde Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Bilge Yılmaz Kolancı başkanlığında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Pamukkale Üniversitesi ve Sarayköy Belediyesi iş birliği ile yüzey araştırma çalışmaları başladı. Geçtiğimiz ay Türkiye’nin dört bir yanından Sarayköy’e gelen 28 kişilik bilim heyeti tarafından ilk çalışmalar tamamlandı. Çalışmalara büyük destek veren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ı Hisar Köy Attouda Turizm ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Tarık Urgan ve yönetim kurulu üyeleri Ali Osman Yayla, Ansel Ongun, Yılmaz Başaran, İlyas Yavaş ziyaret etti. Dernek Başkanı Urgan, Attouda Antik Kenti için yapılan çalışmaların her aşamasında destek verdiği için Belediye Başkanı Özbaş’a teşekkür ederek plaket verdi.

“GEÇMİŞİMİZİ, GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İSTİYORUZ"

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özbaş, Attouda Antik Kenti için henüz başlangıç yaptıklarını sonuna kadar destek vereceklerini belirtti. Başkan Özbaş, “Bizim hayallerimiz var ve gerçekleşmesi için var gücümüzle çalışacağız. İlçemizin Türkiye’de adından söz ettiren bir turizm merkezi haline gelmesi için her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz. Attouda tarihimizin bir aynası. Geçmişimizi, gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek çalışmaları ortaya koyacağız. Hisar Köy Attouda Turizm ve Yardımlaşma Derneğimiz ile birlikte birçok başarılı çalışmalara imza atacağımızdan eminim.  Çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan ve antik kentimizin gün yüzüne çıkması için büyük bir çaba sarf eden Dr. Bilge Yılmaz Kolancı’ya, bilim heyetimize, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Pamukkale Üniversitesi’ne ve derneğimizin kıymetli üyelerine teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER