HİZMET-İŞ SENDİKASI ACIPAYAM VE ÇAMELİ'DE GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

HİZMET-İŞ SENDİKASI ACIPAYAM VE ÇAMELİ'DE GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanlığı; Acıpayam Belediye Başkanlığı ile Çameli Belediye Başkanlığı arasında belediyelerde çalışan daimi işçileri kapsayan 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başladı.

Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanlığı; Acıpayam Belediye Başkanlığı ile Çameli Belediye Başkanlığı arasında belediyelerde çalışan daimi işçileri kapsayan 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başladı. İlk olarak Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez ve Hizmet-iş Sendikası Genel Merkez Uzmanı Ali Oğuz, Acıpayam Belediye Başkanı  Dr.Hulusi Şevkan'ı ziyaret etti. Makamda yapılan görüşmede, 6356 sayılı Kanun hükümleri kapsamında Hizmet-İş Sendikası ile yürütülecek toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürecinde görüşmeler, tarafların katılımı ile gerçekleştirildi İşçilerin talepleri, alacakları sosyal haklar, sendika ve belediyenin ortak çalışmaları masaya yatırılırken, görüşmelerin devam edeceği belirtildi. Başkan Söylemez, Hizmet –İş Sendikası’nın, işçiler adına yapılacak çalışmaları ve alınacak tedbirleri hakkında bilgi verdi. İşçilerin talepleri, alacakları sosyal haklar, sendika ve belediyenin ortak çalışmaları masaya yatırılarak, görüşmelerin devam edeceğini vurguladı. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eden Başkan Şevkan, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez'e "Beyaz Zambaklar Ülkesi ile İdeal Öğretmen" kitaplarını armağan etti.

“HİZMET-İŞ SENDİKASI İLE İSTİŞARELERİMİZ DEVAM EDİYOR”
Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanlığı ile Çameli Belediye Başkanlığı arasında da 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’nı makamında ziyaret eden Hizmet- İş Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, sendikanın, işçiler adına yapılacak çalışmaları ve alınacak tedbirleri hakkında bilgi verdi. Görüşme sonrası açıklamada bulunan Başkan Cengiz Arslan; Hizmet-İş Sendikası ile istişarelerimiz devam ediyor. Bugün de görüşmelerimizin birinci oturumunu gerçekleştirdik. Talepleri aldık. Bundan böyle Belediyemizin imkanları çerçevesinde bu talepleri değerlendireceğiz. Görüşmelerimiz bundan sonra ki süreçte de devam edecek” dedi.

 

FERHAT SOLKOL

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211