HİZMET İŞ'E ÜYE KADINLAR 8 MART'I ANKARA'DA KUTLADI

HİZMET İŞ'E ÜYE KADINLAR 8 MART'I ANKARA'DA KUTLADI

Hizmet İş Sendikası Denizli Şubesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü Ankara’da kutladı.
HAK-İŞ sendikası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü  Ankara Arena Spor Salonu’nda  “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik” temasıyla kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğe katılarak, kadın üyelerimize ve davetlilere hitap etti. Hak İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalara 13 bin 500 üye kadının salonda hazır bulundu.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Taşeronda çalışan işçilerimize Kadro verilmesinden dolayı tekrar teşekkür etti. Hizmet İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Sezai Söylemez,”HAK-İŞ olarak, ekonomik kalkınma ve sosyal gelişmenin ancak özgürlükçü ve demokratik bir ortamda mümkün olabileceğini biliyoruz.

Çünkü Türkiye’de demokrasinin askıya alındığı bütün süreçler çalışanların ve emekçilerin, yani toplumun büyük bir kesiminin zarar görmesine neden olmuştur. Türkiye’nin, demokrasisini her şart ve koşulda güçlendirerek ve içselleştirerek yoluna devam etmesini memnuniyetle görüyoruz. Emekçiler olarak; siyasi istikrarsızlıklar ve ekonomik krizlerin yanı sıra terör belasından çok çektik; çok büyük kayıplar yaşadık. Terörle mücadele kapsamında sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı destekliyoruz.  HAK-İŞ olarak, Zeytin Dalı operasyonunun başarıyla sonuçlanmasını bekliyoruz. Operasyona katılan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm unsurlarının Allah yardımcısı olsun. Milletimizin duaları, Zeytin Dalı operasyonuna katılan evlatlarımızla ve terörizmle mücadele eden tüm güvenlik güçlerimizle beraberdir” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER