Hometex Fuarı, 26’ncı kez kapılarını araladı

Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili Fuarı, İstanbul’da 26’ncı kez kapılarını ziyaretçilere açtı. HOMETEX Fuarı’nda değerlendirmelerde bulunan iş insanı Süleyman Kocasert, pandemi nedeniyle yapılamayan fuarları çok özlediklerini söyledi.

Hometex Fuarı, 26’ncı kez kapılarını araladı

Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Sektörün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık Şirketi tarafından bu yıl 26’ncı kez düzenlenen HOMETEX, dünyadan gelen sektör profesyonellerini ağırlıyor.

Pandemi nedeniyle Avrupa’daki birçok fuarın ertelenmesi ile birlikte ev tekstili sektöründe dünya genelindeki tüm paydaşların yeniden buluşacağı ilk fuar organizasyonu olan HOMETEX Fuarı’nda değerlendirmelerde bulunan iş insanı Süleyman Kocasert, “Fuarları çok özlemişiz. 2 yılı aşkın bir süreden beri doğru düzgün seyahat edemiyoruz, fuarlara gidemiyoruz. Kaldı ki fuarlar, sektörlerin en önemli hareket alanlarından biridir. 83 Denizli firmasını ziyaret etmeye kalksam bunun için birkaç ay ayırmam gerekir. Dünyanın pek çok ülkesinden çok ciddi sayıda yabancı ziyaretçinin de şu an fuarda olduğunu görüyoruz, bu sayının artacağını biliyoruz. Uçaklar ve oteller dolu. Fuar, birçok konuda ekonomik bir aktivite. Her şeyden önce moral açısından çok önemli. İnsanların yüzü gülüyor. İnsanlara pozitif enerji yüklenmiş durumda. İnşallah fuarın sonuna kadar da devam eder. Oldukça başarılı bir organizasyon. Stant kalitemiz son derece yüksek. TETSİAD Başkanımızı da tebrik etmek lazım. Umarım tüm katılımcılar için hayırlara vesile olan bir fuar olur. İnşallah buradan herkes, özel siparişlerle yüzü gülerek döner. Zor bir dönemden geçiyoruz; yüksek faiz, yüksek enflasyon, finansal erişim zor. Böyle zor ve sıkıntılı günlerde hepimizin, güzel haberlere, sevindirici gelişmelere ve motivasyona ihtiyacımız var. bence bu fuar sektör için de güzel motivasyon olacak. Resmi enflasyon yüzde 70, gayri resmi enflasyon çok daha yüksek. Daha önemlisi imalat sanayi enflasyonu çok yüksek, yüzde 120. İmalattaki üretici enflasyonunun daha tüketiciyi yansımadığının göstergesi. O yüzden tedbirli olmamız, çok dikkatli adımlar atmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Fuar bir başlangıç. Dış politikaya bakarsak; İsrail, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ile atılan bir takım olumlu adımlar var. İlişkiler tekrar normalleştirilmeye çalışılıyor. Umarım Rusya-Ukrayna krizi bir an önce biter” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER