HOMETEX’in en genç katılımcısı Denizli’den

Ev tekstilinde dünyanın en önemli iki fuarından biri olan Uluslararası HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, 17-21 Mayıs tarihleri arasında oyuncularını İstanbul’da buluşturdu. Denizli İhracatçılar Birliği Tasarım Yarışması’nda birincilik elde eden Tolpar Tekstil’in kurucusu 21 yaşındaki İbrahim Eren Şen fuarın en genç katılımcısı oldu.

HOMETEX’in en genç katılımcısı Denizli’den

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) ev sahipliğinde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki Küresel Fuarcılık AŞ'nin (KFA) organizasyonu ve İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) destekleriyle İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı 17-21 Mayıs tarihleri ziyaretçilerini ağırladı.

Yerli ve yabancı 650’yi aşkın firmanın yeni koleksiyonlarını, son teknoloji ile üretilmiş çevreci ürünlerini, yeni renk ve tasarımlarını sergiledikleri fuara 5 günde 126 ülkeden 170 bin ziyaretçi katıldı. Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) Tasarım Yarışması’nda birincilik elde eden Tolpar Tekstil’in kurucusu 21 yaşındaki İbrahim Eren Şen, fuarın en genç katılımcısı oldu.

“KUMAŞ TİCARETİ YAPIYORUZ”

Geçtiğimiz yıl yapılan DENİB’in yarışmasında birinci olduklarını ifade eden Şen, “2 ay önce arayıp, bizin de fuara katılma hakkımızın olduğunu söylediler. ‘1’inci Hol’den stant açabilirsiniz’ dediler. Biz de 2 ay öncesinden bir hazırlık yaptık. Hızlıca hazırlandık. Mamul değil, kumaş ticareti yapıyoruz. Getirdiklerimizi de bizim kumaşlar olarak getirdik. Denizli olarak talep edilen kumaşları üretiyoruz. Denizli’nin üretimde bir sıkıntısı yok. Ancak biz son müşteriye ulaşamıyoruz. Öyle bir sıkıntımız var. bu konuda çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

“1,5 SENELİK BİR FİRMAYIZ”

Modaya ilişkin de konuşan Şen; “Bu sene raşel, yeşil renkler, yavru ağzı ve pastel renkleri daha ön planda. Arabistan’a satılan ürünler arka planda kaldı. Biz daha 1,5 senelik bir firmayız. Daha çok Belçika, savaş öncesi Ukrayna ve Rusya çok mal gönderdik. Fuardan sonra doğu ülkeleri ve Avrupa ülkelerinin çocuğuna mal göndermek istiyoruz” şeklinde ifade etti. HOMETEX Fuarı, gelecek yıl 16-20 Mayıs tarihleri arasında yine İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER