Honaz Belediyesi Atatürk ve şehitler için mevlid okuttu

Honaz Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümü, şehitler ve vefat eden eski belediye başkanları anısına mevlid-i şerif okuttu ve pilav ikramında bulundu.

Honaz Belediyesi Atatürk ve şehitler için mevlid okuttu

Honaz Belediyesi Kocabaş Kapalı Pazaryeri’nde şehitler anısına mevlid okundu ve pilav ikramı yapıldı.

Pilav ikramına Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Başkan Yardımcıları Mustafa Avcı ve Ramazan Aydın ile belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Biz de Honaz Belediyesi ailesi olarak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle büyük önderi ve şehitlerimizi, ayrıca bugüne kadar görev yapmış ve vefat eden belediye başkanlarımız ile belediye çalışanlarımızı anma ve ruhlarının şad olması adına dualarımızı iletmek için pilav hayrında bir araya geldik. Bugün bu topraklarda özgürce yaşıyorsak, bunu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Onun için Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimizin ruhlarını şâd etmek için Kocabaş kapalı pazaryerimizde mevlid–i şerîf ve pilav ayran hayrı gerçekleştirdik. Çarşamba günü Kaklık Pazaryeri’nde ve Cuma günü de Honaz Kapalı Pazaryerimizde aynı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Katılan herkese, emeği olanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Etkinliğe katılanlara Başkan Kepenek ve Başkan Yardımcıları pilav ayran ikramında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER