Honaz Belediyesi, can dostları unutmadı

Honaz Belediyesi, hava koşullarının da etkisi ile beslenme ve barınma zorluğu yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye ekipleri tarafından ilçe genelinde kedi ve köpekler için belirlenen bölgelere mama bırakıldı.

Honaz Belediyesi, can dostları unutmadı

Honaz Belediyesi, geçtiğimiz günlerden itibaren hava koşulları ile etkin bir çalışma yürütürken, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenmesi için ilçede belirli bölgelere yem ve mama bırakmayı da ihmal etmedi. Ekipler tarafından Honaz’ın dört bir yanında daha önce belirlenen noktalara yem ve mamalar bırakıldı. Honaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçenin dört bir yanında sokak hayvanları için belirli noktalara yiyecek bıraktı. Ekipler, sokak hayvanlarını elleriyle besledi. Vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet eden Honaz Belediyesi yetkilileri, “Ekiplerimiz açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalmamaları için sevimli dostlarımıza yem bırakıyor. Sokak hayvanlarımızın bu zor günlerinde aç ve susuz kalmasına gönlümüz razı olmaz. Bu konuda vatandaşlarımız da gerekli duyarlılığı göstermeye devam etmeli” denildi.

“KORUYUP KOLLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Can dostları unutmadıklarını belirten Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Bu soğuk günlerde de can dostlarımız bize emanet dedik ve ilçemizin dört bir yanında besleme yaptık. Can dostlarımızın bu soğuk kış günlerini atlatabilmeleri için ekiplerimiz besleme çalışmalarına devam edecek. Kedi ve köpeklerin kolayca ulaşabileceği şekilde mamalarımızı yerleştirdik. Hayatımızı paylaştığımız doğadaki tüm canlıları sevgi ve şefkat anlayışıyla koruyup kollamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER